Kadaň se stala farmou Karlových Varů. A jsou z ní oficiálně Trhači

Foto: Petr Kozelek

S Chomutovem už spolupracuje několik let, pro letošní sezonu se Kadaň stala také farmou Karlových Varů. Energie má v jejím kádru k dispozici deset míst pro své hráče. Kadaň to oznámila na čtvrteční tiskové konferenci.

Jágr Chance liga

Dále bude klub od letošního ročníku oficiálně používat označení Trhači. „Název klubu prozatím zůstává SK Kadaň, v budoucnu by se ale měl změnit na SK Trhači Kadaň. Co se týče loga Trhačů, tak to už je na ledové ploše a bude i na štulpnách hráčů. Ke změně dresů pak dojde buď v průběhu sezony, nebo příští rok," řekl pro hokej.cz Michal Voltr, člen zastupitelstva města, který dříve pracoval jako tiskový mluvčí klubu a teď se do jeho vedení vrací, protože mu Trhači nejsou lhostejní. 

„Název klubu prozatím zůstává SK Kadaň, v budoucnu by se ale měl změnit na SK Trhači Kadaň."

Změna klubové identity má mimo jiné zviditelnit kadaňský hokej a přilákat do hlediště rodiny s dětmi. Otevřel se také nový fanshop a už od loňska je maskotem Maxipes Fík, jehož autor Rudolf Čechura je s Kadaní spjatý.

Na tiskové konferenci také zaznělo, že je spolupráce s městem na dobré úrovni – investovalo do nového zařízení proti mlze a příští rok má na zimním stadionu dojít k úpravám šaten. „Město investuje 2,5 milionů korun ročně, zapůjčuje stadion a také podporuje mládež. Není mezi námi souboj o peníze. Dokážeme si vyhovět," řekl o vztahu s Trhači starosta Kadaně Jiří Kulhánek.  

Kadaň dále představila novou posilu Jana Bergra, který už si za Severočechy zahrál v přípravě. Jednání probíhala i s Tomasem Sinisalem a Martinem Šagátem, Trhači ale nakonec angažovali právě exlitoměřického útočníka.

Těžká sezona pro Kadaň. Sázet bude na týmový duch 
Jak to bude s kadaňským hokejem nebylo dlouho jasné. Až do začátku školních prázdnin totiž existovala možnost, že partnerský Chomutov prodá extraligovou licenci.  

Nestalo se tak a Trhači zahájili 19. prvoligový ročník v řadě. Jen Třebíč, která slaví jubilejní dvacítku, jich odehrála víc.

Novou sezonu začala Kadaň vítězstvím. Nováčka z Frýdku-Mísku porazila vysoko 6:4.

Ukázala tak, že se s ní i přes letní nejistotu, která ovlivnila průběh suché přípravy, musí počítat do bojů o play off. Aby také ne – vždyť za poslední čtyři sezony v něm chyběla pouze jednou.

„Úkoly a cíle máme dva – jako farma spolupracovat na co nejvyšší úrovni s oběma hlavními extraligovými týmy a s tím jde ruku v ruce druhý úkol, záchrana soutěže," uvedl pro skkadan.cz trenér Jaroslav Beck. „To musíme brát jako realitu. Kadaňský tým bude v úplně jiné roli než v minulé sezoně. Letos nás čeká jeden z nejtěžších ročníků. Ne proto, že bychom měli tak slabý kádr, ale soutěž je letos opět více vyrovnaná. Úspěchy Trhačů mohou přijít, ale budou vykoupené bojem o každý bod."

„Letos nás čeká jeden z nejtěžších ročníků. Ne proto, že bychom měli tak slabý kádr, ale soutěž je opět více vyrovnaná."

„Naší silou bude vyrovnanost kádru. Budeme mít dvě pětky, které bychom rádi udrželi stálé, a zbylé dvě budeme vždy sestavovat podle možností," řekl Beck v rozhovoru s Jindřichem Polednou. „Další předností bude houževnatost, disciplína a bojovnost. V současnosti nemáme rozdílového hráče v koncovce. Těmi byli Račuk, Chlouba nebo Kadlec. Ti jsou pryč a my teprve uvidíme, kdo ze současného kádru se bude do této role pasovat. Čekám, že se budou prosazovat hráči napříč celým týmem a každá pětka bude schopná bodovat. Vše bude také podtrženo výkonem brankářů."

A na závěr dodává: „Nemáme sice rozdílové hráče, přesto se do Kadaně nebude jezdit pro laciné body. Trhači nebudou pro nikoho lehkým soustem."

Ostatně Frýdek-Místek se už o tom přesvědčil.

„Do Kadaně se nebude jezdit pro laciné body. Trhači nebudou pro nikoho lehkým soustem."

Soupiska SK Kadaň

Brankáři: Tomáš Král, Jan Strmeň, Tadeáš Dvořák, Štěpán Lukeš, Michal Danylec

Obránci: Jaroslav Mrázek, Jakub Trefný, Šimon Szathmáry, Dominik Tejnor, Denis Šimek, Radek Havel, Jan Tomeček, Antonín Drobný, Jan Walter, Lukáš Blaha, Robert Černý, Václav Cestr

Útočníci: Jaroslav Kůs, Martin Osmík, Tomáš Harkabus, David Gríger, Jakub Flek, Martin Kohout, Jakub Chrpa, Jan Berger, Darek Hejcman, Nicolas Hlava, Matěj Zadražil, Ondřej Beránek, Adam Kellerstein, Aleš Macháček, Petr Macháček, Šimon Petráš, Tom Ringler, Martin Strunz, Martin Šťovíček, Jiří Tupý, Dominik Vaněk, Radek Veselý, Lukáš Vrána, František Wágner

Sektorová vlajka fanoušků Kadaně.

Sektorová vlajka fanoušků Kadaně. | Foto: Petr Kozelek, zonerama.com/fotokozelek

Maskotem klubu se stal Maxifes Fík. Jeho autor Rudolf Čechura je totiž s Kadaní spjatý.

Maskotem klubu se stal Maxifes Fík. Jeho autor Rudolf Čechura je totiž s Kadaní spjatý. | Foto: Facebook Oficiální stránky fanoušků SK Kadaň

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Logo Trhačů se fanouškům líbí.

Logo Trhačů se fanouškům líbí. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Logo Trhačů se fanouškům líbí.

Logo Trhačů se fanouškům líbí. | Foto: FB Oficiální stránky fanoušků SK Kadaň

Středovému kruhu nově dominuje logo Trhačů.

Středovému kruhu nově dominuje logo Trhačů.


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz