Kadaň vyzkouší další čtyři hráče. Uspěje tahoun Skalice?

Foto: Facebook HK Skalica

Kadaň se na novou sezonu Chance ligy připravuje se širokým kádrem. O smlouvu nově zabojují další čtyři hráči: obránci Marcel Kottek s Radkem Mituchovičem a útočníci Jakub Jaroš a Sebastian Šmída (na fotce).

Chance liga na Hokejka TV

Nejzajímavějším jménem je bezesporu Šmída, který má za sebou parádní ročník ve druhé nejvyšší slovenské soutěži.

Se 27 góly ve 46 zápasech byl nejlepším střelcem Skalice, se 48 body pak jejím třetím nejproduktivnějším hráčem. V rámci celé soutěže skončil v tabulce střelců pátý.

Na jednadvacetiletého hráče si vedl opravdu dobře. Prorazí nyní v Česku? 

Poměrně dost zkušeností má také obránce Marcel Kottek. Třiadvacetiletý bek působil předešlých pět sezon v USA.

Naposledy hrál za Adrian College v univerzitní ACHA (33 utkání, 6+32). Kottek byl pátým nejproduktivnějším obráncem soutěže. Před štací v zámoří prošel mládeží Slavie a dokonce nakoukl do mládežnických reprezentací.

Osmnáctiletý Mituchovič a o rok starší Jaroš hráli v uplynulém ročníku turnaj O pohár DHL. Mituchovič za Třinec (13 utkání, 0+1) a Jaroš za Chomutov (21 zápasů, 2+4).

„Všichni hráči, které tu máme, dostanou šanci."

„Všichni hráči, které tu máme, dostanou šanci. Je na nich, jak ji využijí a jestli na zkoušce uspějí, nebo ne," avizuje na kadaňských stránkách generální manažer Petr Klíma.

Kdo naopak za Kadaň hrát nebude, je obránce Jan Klodner. „Byl jsem s ním domluvený už od května, ale má platnou smlouvu ve Spartě a kvůli spolupráci se Sokolovem by měl působit právě tam,“ vysvětluje Klíma.

„Aktuálně s námi netrénuje ani Martin Šagát, který je omluven z rodinných důvodů," dodává šéf Trhačů. „Na marodce jsou Ondřej Havlín, Cédric Delmarche a Zdeněk Zabloudil. Všichni tři mají určité namožení končetin. Nemělo by jít o vážnější zranění.“

Aktuální kádr SK Trhači Kadaň

Brankáři: Richard Běhula, Miroslav Hanuljak, Tadeáš Dvořák.

Obránci: Jakub Trefný, Radek Havel, Michael Foltýn, Vít Seemann, Tomáš Běhula, Cedric Délmarche, Tadeáš Vícha, Jakub Šuráň, Ondřej Havlín, Radek Procházka, Michal Smutný, Marcel Kottek, Radek Mituchovič.

Útočníci: Roman Chlouba, Martin Šagát, Jakub Chrpa, Jan Müller, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Zdeněk Zabloudil, Josef Rindoš, Tomáš Koblížek, Jakub Veselý, David Homer, Dominik Kubišta, Jiří Bucek, Jakub Jaroš, Sebastian Šmída, Arslan Achmeťanov, Arťom Sursov. 

Foto: Facebook HK Skalica

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz