Kádr Orlové se mění: Drak Svoboda či Rusové, Štefanka ukončil kariéru

Foto: Jindřich Štrobl, hcorlova.cz

17. srpna 2018, 9:27

Adam Bagar

Orlová se vrátí do třetí nejvyšší soutěže s výrazně obměněným kádrem. Nového hlavního trenéra Darka Stránského čeká velmi těžký úkol – sestavit zcela nový, konkurenceschopný mančaft.

HokejkaTV

„Hraje se ve středy, bude hodně cestování a ne každý si může vzít tolik volna. Spousta kluků oznámila, že to nebudou stíhat kvůli práci,“ líčil už před startem přípravy Stránský, který má z loňského týmu k dispozici pouze Marka Matějíčka.

„Nakonec jsem se rozhodl nepokračovat hned po úvodním tréninku na ledě. Když jsem vlezl do kabiny a nikoho neznal, okamžitě mi to přestalo dávat smysl.“

V Orlové se loučí také tamní legenda, dlouholetý kapitán Filip Štefanka. Někdejší extraligový obránce Havířova, Třince, Vsetína či Slavie, který si zahrál také v Jižní Koreji, Polsku nebo Itálii, se rozhodl ve 37 letech ukončit hráčskou kariéru.

„Rozhodování bylo dlouhé a těžké. Nakonec jsem se rozhodl nepokračovat hned po úvodním tréninku na ledě. Když jsem vlezl do kabiny a nikoho neznal, okamžitě mi to přestalo dávat smysl,“ přiznává v rozhovoru pro web hc-orlova.cz.

Za celou kariéru jsem nezažil, aby si kabina takhle sedla

„Lákalo by mě si ještě někdy zahrát s partou kluků, která tady poslední roky byla, protože za celou kariéru jsem nezažil, aby si kabina takhle sedla. Jezdíme s rodinami na společné chaty, lyže, grilovačky. To jen tak nikde není,“ doplňuje.

V klubu ale zůstává, i když v jiné roli. „Dostal jsem na starost naši juniorku a budu pomáhat i s těmi nejmenšími u přípravky. Mým cílem teď je, abych naše orlovské kluky připravil na to, aby se co nejdřív začlenili do A-týmu,“ říká Štefanka.

První test? Osvětim, Brod a Opava na Slezském poháru

Nováček druhé ligy se už druhý týden chystá na ledě a dál loví posily. Z Šumperka získal brankáře Reného Svobodu, trenér Stránský má k dispozici i hráče z partnerské Poruby, řadu nadějných mladíků a dokonce tři hokejisty z Ruska.

První zápasový test čeká na nově rodící se mančaft už v pátek na Slezském poháru s polskou Osvětimí, o den později se střetne s Havlíčkovým Brodem a turnaj zakončí v neděli zápasem s domácí Opavou. Všechna utkání startují ve 14:30.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz