Kádr Popradu opouští slovenský reprezentant Juraj Mikúš, sezonu dohraje v TPS Turku

23. ledna 2012, 5:45

Václav Jáchim

V ruské Kontinentálí lize už vypršel letošní přestupní termín, ovšem v jiných evropských soutěžích nikoli. Může se tedy stát, že z KHL ještě odejdou někteří hráči, týkat by se to mohlo klubů, které mine účast v play off. Tedy i Poprad. Podle dostupných zpráv chce vedení Lvů ponechat kádr v původním složení, nicméně jedna změna je přesto na světě. Sestavu Popradu opouští Juraj Mikúš, slovenský útočník míří do TPS Turku.

Jágr Chance liga

Finský klub zveřejnil novinku na svých stránkách. "Snažili jsme se doplnit mužstvo, ale situace na trhu není ideální. Nechtěli jsme dělat ukvapená rozhodnutí," říká hlavní kouč Pekka Virta. Transakci připravoval hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, který v pondělí odpoledne řešil veškeré náležitosti.

Odchod Mikúše do Turku byl nicméně připraven a směřoval k cíli. "Pokud se stihnou včas vyřídit nutné formality, mohl by Juraj už v úterý nastoupit za TPS proti Oulu," říká Vůjtek. Vedení účastníka finské SM-liigy prý o slovenského reprezentanta hodně stálo. "V Turku vědí, že Juraj je kvalitní útočník, klub měl ostatně zájem už v době, kdy Mikúš odcházel do zámoří. A pak do Kontinentální ligy," doplňuje hráčův zástupce.

Turku s Mikúšem jednalo v červenci 2009, někdejší hokejista Skalice se tehdy zapojil do kempu Los Angeles Kings, následně hrál za farmu v Manchesteru. Později zamířil do Evropy. Nejprve působil v lotyšském Dynamu Riga, pak ve Spartaku Moskva. Letos oblékal Mikúš dres Popradu, za který v KHL nastoupil ke 44 utkáním, v nichž si připsal 12 gólů a 15 nahrávek.

Jelikož slovenský útočník patří do kádru národního mužstva a má šanci probojovat se na mistrovství světa, potřebuje pravidelně hrát. "Měli jsme možnosti ze Švýcarska nebo ze Švédska, ale pro Turku rozhodlo, že vedení i trenér Juraje dobře znají. TPS má ambiciózní tým, s Jurajem jsme to probrali a posléze padlo rozhodnutí," popisuje Vladimír Vůjtek mladší.

V Turku sídlí silná česká kolonie, dres TPS oblékají Marek Schwarz, Tomáš Mojžíš, Michal Birner a Tomáš Plíhal. Do Litvínova se koncem minulého roku vrátil Jakub Černý, uvolněné místo pro cizince nyní zaujme Mikúš. "Finská SM-liiga je útočná, hraje se tam otevřený hokej, což by mnohlo Jurajovi vyhovovat. Pro něj je dobře, že může sezonu dokončit v kvalitním klubu, že bude pravidelně nastupovat," dodává Vůjtek.

Uvidíme, zda odchod Mikúše bude jediný, k němuž v Popradu svolí. Není tajemstvím, že zahraniční zájemci stojí také o jiné hokejisty. Na trhu není moc možností, téměř žádné oddíly své hokejisty uvolňovat nechtějí. Nemají to v plánu ani Lvi, i když KHL dokončí víceméně z povinnosti. V únoru je reprezentační přestávka, pak základní část soutěže rychle doběhne do cíle. Navíc za hráče může HC Lev získat finananční odstupné. Třeba se tedy nakonec rozloučí i někdo další...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz