Kahun o německém vzestupu či konci v NHL: Švýcarská liga má kvalitu jak blázen

Dominik Kahun | Foto: iihf.com

Narodil se v Plané u Mariánských Lázní, MS v Česku je tak pro německého útočníka Dominika Kahuna velice speciální. Neméně pak i čtvrteční čtvrtfinálová bitva se Švýcarskem, ve kterém už tři roky působí.

„Švýcarská liga má kvalitu jak blázen. Chodí do ní i hráči z NHL. Moc si užívám, že v ní mohu hrát,“ vypráví spokojeně brzy 29letý forvard, hájící barvy Bernu.

Z osobního pohledu má za sebou vynikající sezonu, v níž posbíral 51 bodů za 15 branek a 36 nahrávek. „Jen škoda, že jsme zase vypadli ve čtvrtfinále. Měli jsme rozhodně na víc,“ mrzí Dominika Kahuna.

Do Švýcarska se vydal v roce 2021 po třech ročnících strávených v NHL, kde hrál za Chicago, Pittsburgh, Buffalo a Edmonton. „Byla to moje volba, že jsem se vrátil do Evropy. Chtěl jsem víc hrát a mít lepší roli v týmu,“ prozrazuje.

„Byla to moje volba, že jsem se vrátil do Evropy. Chtěl jsem víc hrát a mít lepší roli v týmu.“

V nejlepší hokejové lize světa odehrál 186 utkání s bilancí 34+49. „Jako neúspěch to určitě nevnímám. Zvládl jsem se prosadit, podával jsem dobré výkony, ale poslední rok už se mi moc nedařilo. Proto jsem se tak rozhodl.“

Aktuálně příliš nepočítá s tím, že by se ještě mezi hokejovou smetánku mohl vrátit. „Stát se může všechno, ale jsem ve Švýcarsku šťastný. S přítelkyní se nám tam moc líbí, super země pro život,“ září Kahun.

Vnímám, že už mám v německé reprezentaci něco za sebou

Ve sbírce má tři německé tituly s Mnichovem, ale také dvě německá stříbra z velkých akcí. „Na MS hraju už dlouho, byl jsem na dvou olympiádách. Vnímám, že už mám v německé reprezentaci něco za sebou,“ pokyvuje.

V roce 2018 slavil stříbro pod pěti kruhy v Pchjongčchangu. Loni pak byl v Rize a Tampere součástí týmu, který na světovém šampionátu dosáhl na medaili po dlouhých sedmdesáti letech!

„Co stojí za vzestupem německého hokeje? To se dá říct docela lehce – je to tvrdá práce.“

Co za německým vzestupem stojí? „To se dá říct docela lehce – je to tvrdá práce. A týmová hra, všichni makáme,“ má jasno Kahun, který se svým týmem dorazil do Česka jako obhájce stříbrných medailí.

„Zpočátku jsme tlak od fanoušků cítili, ale řekli jsme si, že si jej nesmíme připouštět. Když turnaj začal, tak už takový nebyl,“ líčí Kahun s tím, že Němci v ostravské skupině splnili první cíl, kterým byl postup do play off.

Ve čtvrtfinále se znovu postaví proti hráčům, které zná z ligy

Naši západní sousedé začali výhrou 6:4 nad Slováky, pak sice schytali debakly 1:6 se Švédy a s Američany, ale dali se dohromady a proti Lotyšům, Kazachstáncům, Polákům i Francouzům potvrdili roli favorita a v béčku skončili třetí.

Ve čtvrtfinále je stejně jako loni čeká favorizované Švýcarsko. Ale jistě pamatujete, jak to v Rize dopadlo – Kahun a spol. soupeřovu jízdu utnuli vítězstvím 3:1. A bez šancí jistě nejsou ani letos v Ostravě, na rozdíl od soupeře se navíc nemuseli stěhovat.

„Je super, že se hraje v Česku. Užívám si to, je to pro mě speciální. Mám tady taky rodinu.“

Možná u toho opět budou i Kahunovi blízcí. „Je super, že se letos šampionát hraje v Česku. Užívám si to, je to pro mě speciální. Mám tady taky rodinu, která se už na pár zápasech byla podívat,“ prozrazuje na závěr útočník s dvaasedmdesátkou na zádech.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz