Kalista upustil od čínštiny. Jsem z Česka, uvědomil si bývalý Medvěd

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Příběhy masek pokračují, tentokrát o stříbrné masce Michala Kalisty, jenž upustil od čínštiny a raději zvolil českého lva. Zároveň nezapomíná na rodnou vesnici i mládežnický klub Medvědů.

Aplikace Tipsport extraligy

Michale, proč máte po stranách masky dva stejné medvědy?
S hokejem jsem začínal v Českém Krumlově a medvědi jsou největší symbol tamního hokeje. Chytal jsem tam, když jsem si masku nechával dělat, proto jsem tam chtěl medvědy. Navíc se mi medvěd líbí i jako zvíře, mám ho jako jedno z nejoblíbenějších a nechtěl jsem to mít ani moc přeplácané. Jak se říká: V jednoduchosti je krása. Já to teda úplně jednoduché nemám a mám tam spoustu věcí, takže jsem tam nechtěl dávat ještě další obrázky navíc.

„Nemusíš být dobrý na začátku, ale musíš začít, abys byl dobrý.“

Jaké další obrázky máte na přední straně?
Na bradě mám znak Zlaté Koruny, což je vesnice, kde bydlím a odkud pocházím. Chtěl jsem si to tam určitě dát, abych nezapomněl, odkud jsem, a pořád věděl, kde jsem byl vychován. Vedle mám své nejoblíbenější číslo 32, které jsem měl i jedním rokem na hokeji. Na druhé straně mám přezdívku „Kali“, tak mi říkají kluci. Je to i slovenský zpěvák, takže se spousta lidí plete a ptají se mě, jestli třeba nerapuju. To určitě ne. Pár jeho písniček stažených mám, protože poslouchám úplně všechno, ale velký fanoušek nejsem.

Foto: Archiv Michala Kalisty

Lev na temeni má odkazovat na českou příslušnost?
Určitě, má to odkazovat na to, že jsem z Čech. Masku jsem si nechával dělat asi před dvěma a půl lety, kdy jsem byl ještě takové dítě, takže jsme přemýšleli s tátou, co si tam nechám dát. Já jsem tam chtěl dát nějaké čínské znaky, ale táta říkal, že je to blbost a určitě si to tam nemám dávat. Upozorňoval mě, že jsem z Česka, tak ať si tam dám české věci, takže jsme se shodli na českém lvovi.

Co jste tam chtěl mít v čínských znacích?
Už od deseti let se mi zalíbilo jedno motto, které jsem našel na internetu. Zní: Nemusíš být dobrý na začátku, ale musíš začít, abys byl dobrý. Už se mi líbí dlouho, takže jsem ho tam chtěl v čínských znacích. Mohl jsem si ho dát dozadu, ale chtěl jsem být originální, protože tam si ho dává hodně brankářů. Řekl jsem si, že stačí, když to budu mít v hlavě a budu se tím řídit. Ostatní to vidět nemusí.

Foto: Archiv Michala Kalisty

Co tedy máte na zadním krytu?
Je to jeden z nejznámějších obrazů Českého Krumlova a pak je tam růže, což je jeden ze znaků města. Upřímně musím říct, že jsem žasl nad tím, jak to pak Korál dokázal vykreslit. Pak tam jsou ještě blesky, což je práce jenom pana Korála, kterého to napadlo stejně jako vepředu medvědí ťapky. To se mu povedlo a je to nádherné.

Inspiroval jste se při návrhu masky ještě něčím?
Taková zajímavost je, že jsem si stříbrnou barvu zvolil díky Pavlu Francouzovi a jeho masce z mistrovství světa, kde měl stříbrnou masku. Pořád jsem říkal, jak se mi to líbí, takže jsem si to potom podle něj udělal.

Foto: Archiv Michala Kalisty

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz