Kalous naznačil: Palát k Pastrňákovi. Před čím varuje?

Jiří Kalous | Foto: Jakub Knap

Trenérský štáb okolo hlavního kouče Radima Rulíka pro čtvrtfinálový souboj s Američany udělá dvě změny v sestavě. Z toho jednu vynucenou.

Zaprvé. Do prvního útoku k Davidu Pastrňákovi a Pavlu Zachovi se přesune Ondřej Palát, k Lukáši Sedlákovi a Ondřeji Kašemu se vrátí kapitán Roman Červenka.

„Změny budou minimální, ale budou," naznačil po dopoledním rozbruslení asistent trenéra Jiří Kalous. „Pastrňák se Zachou zůstanou spolu, ale je možné, že k nim dáme jiné křídlo. Včerejší trénink jste asi viděli, takže předpokládám, že v této sestavě bychom měli nastoupit – pokud se už nic nestane."

Zadruhé. A to je ta vynucená změna. Jakub Flek má horečky, trenéři tak hledají nové křídlo do čtvrté lajny k Davidu Tomáškovi a Ondřeji Beránkovi. Bude jím někdo z trojice náhradníků: Matěj Stránský, Daniel Voženílek a Jáchym Kondelík.

„Včerejší trénink jste asi viděli, takže předpokládám, že v této sestavě bychom měli nastoupit – pokud se už nic nestane."

Gólmanskou jedničku Jiří Kalous nepotvrdil: „Zachováme standard. Sestavu řekneme až hodinu před zápasem." Je ale zřejmé, že ve zlomovém zápase turnaje naskočí Lukáš Dostál.

Dostála čeká těžká zkouška, Američané mají nejlepší útok na šampionátu: v sedmi zápasech ostravské skupiny skórovali 37x.

„Mají velmi bruslivý a ofenzivní tým," potvrzuje Kalous. „Jedním ze základních prvků Američanů je rychlé otáčení hry a vytváření si početní převahy v protiútocích. Vytváří si situace dva na jednoho, tři na dva – na to si opravdu musíme dávat pozor, v tom jsou velmi nebezpeční."

„Vytváří si situace dva na jednoho, tři na dva – na to si opravdu musíme dávat pozor, v tom jsou velmi nebezpeční."

„Máme teď ještě mítink, přípravu na zápas. Ukážeme si hru Američanů, na co si dát pozor," popisuje program před večerním (od 20:20) čtvrtfinále. „Včera jsme pro změnu měli mítink na naši hru z minulého zápasu, kdy jsme si rozebrali, co bylo dobře a co špatně. Dnes se soustředíme na soupeře."

Předpokládaná sestava Česka ve čtvrtfinále

Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas, Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Palát, Zacha, Pastrňák – Červenka, Sedlák, Kaše – Kubalík, Kämpf, Nečas – Voženílek/Stránský/Kondelík, Tomášek, Beránek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz