Kanaďan Redenbach si zkusí exotické angažmá. Z Liberce míří do Japonska

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Nad setrváním kanadského útočníka Tylera Redenbacha v kádru libereckých Bílých Tygrů visel otazník už několik týdnů. A obě strany nakonec v jednání o nové smlouvě společnou řeč nenašly. Zkušený útočník tedy pod Ještědem končí. A nejen tam. Rovněž v Tipsport extralize, dokonce i v Evropě. Nové působiště našel v Japonsku!

Nový fanshop

Poté, co se Redenbach po sezoně 2007/08 rozhodl opustit zámoří a vydat se do Evropy, vyzkoušel dohromady 10 angažmá ve čtyřech zemích. V Dánsku si zahrál za Odense, ve Finsku za Lappeenrantu, IFK Helsinky, Lahti a Tapparu Tampere, ve Švýcarsku navlékl dres Davosu a Oltenu a v Česku působil v Pardubicích, Třinci a poslední dva ročníky v Liberci. 

Teď zkusí angažmá z úplně jiného soudku. Hrát bude Asijskou ligu za japonský tým Oji Eagles z města Tomakomai, které leží na ostrově Hokkaidó. „Už se těším, až budu bojovat v dresu s Orlem na hrudi. Vydám ze sebe všechno. Já i moje rodina se nemůžeme dočkat života v Japonsku,“ nechal se slyšet 34letý hokejista na facebookovém profilu svého nového mužstva.

V šatně se potká s bývalým gólmanem Lva Praha

Na soupiskách týmů asijské soutěže, ve které kromě čtyř japonských celků hrají i dva jihokorejské a jeden ruský, jsou zatím včetně Redenbacha tři Kanaďané. S jedním z krajanů se nyní již bývalý liberecký hokejista potká dokonce v jedné šatně.

Za Oji Eagles totiž bude nastupovat brankář Drew MacIntyre, který má na kontě šest zápasů v NHL, během ročníku 2012/13 se ukázal i v dresu pražského Lva a předminulou sezonu chytal za slovenský Zvolen. Japonský hokej okusil už vloni, kdy čapal za Nippon Paper Cranes z Kušira. Druhým kanadským hokejistou je obránce Simon Denis, který se stal posilou mužstva Tohoku Free Blades z města Hačinohe.

V případě Redenbacha připadalo v úvahu i pokračování u Bílých Tygrů. „Chci, aby ve čtvrté lajně nastupovali mladí kluci. A on je už zkušený hráč, který si čtvrtou lajnu ani nezaslouží,“ hodnotil v červnu jednání sportovní ředitel Liberce Filip Pešán. 

Cesty Bílých Tygrů a rodáka z kanadského Melville se tak nakonec rozcházejí. Pro Liberec je to už devátý posezonní odchod.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Redenchach odehrál pod Ještědem dohromady 119 zápasů, v nichž nasbíral 51 bodů za 28 gólů a 23 asistencí. V uplynulé sezoně s Tygry získal stříbrnou medaili. Během svého působení v Tipsport extralize nastoupil celkem k 213 duelům s bilancí 51 branek a 65 gólových nahrávek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz