Kanaďané ve Spartě: Delisle chce hrát tak, aby to soupeře bolelo. A co Blain?

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

12. června 2018, 9:37

Adam Bagar

Sparta při skladbě kádru na novou extraligovou sezonu 2018-19 ukázala také na dva kanadské obránce. Jeremie Blain a Steven Delisle by měli hlavně v předbrankovém prostoru tvrdit muziku. Co oba napadne, když se řekne Sparta? Proč se rozhodli právě pro extraligu? A jaké jsou jejich hokejové přednosti?

Nový fanshop

Jeremie Blain byl před osmi lety draftován Edmontonem, z nižších zámořských soutěží se však do NHL neprokousal, a tak se během ročníku 2016-17 vydal do Evropy. Nejdřív do Villachu, pak do Innsbrucku, za který v uplynulé sezoně stihl sehrát celkem 59 zápasů a nasbírat na obránce parádních 30 bodů za devět branek a 21 nahrávek.

V pražském klubu si od něj mimo jiné slibují také tvrdost v předbrankovém prostoru. "Snažím se hrát tak, abych odvedl kvalitní práci v obraně i útoku, byl houževnatý a důrazný v osobních soubojích. Chci být přínosem, stát se jedním z lídrů týmu a přinést do týmu vítězného ducha," hlásí kanadský obránce na klubovém webu Sparty.

"Chci být přínosem, stát se jedním z lídrů týmu a přinést do týmu vítězného ducha."

Po povedené sezoně v mezinárodní EBEL měl několik dalších nabídek. "Ale tahle od Sparty mi přišla nejzajímavější. Beru tohle angažmá jako velkou výzvu, těším se do kvalitní organizace a krásného města. Když se řekne Sparta, hned mě napadne historie a tradice. Bude pro mě čest obléknout dres tak slavného klubu," přiznává Blain.

Podobně mluví také Steven Delisle. "Slyšel jsem hodně dobrých věcí o české lize a speciálně o Spartě. Každý v Evropě ví, jakou má tenhle klub tradici," pokyvuje kanadský bek, který má za sebou premiérový ročník na evropském kontinentu. V dresu mistrovské Banské Bystrice ve 43 kláních zapsal 12 bodů za čtyři góly a osm asistencí.

"Když jsem hrál na Slovensku, všichni spoluhráči mluvili o české extralize jako o top evropské soutěži."

Bývalý hráč farem Columbusu či Philadelphie si teď vyzkouší českou extraligu. "Když jsem hrál na Slovensku, všichni spoluhráči o ní mluvili jako o top evropské soutěži. Navíc jsem slyšel plno dobrých věcí o Spartě i Praze. Když pak přišla nabídka, neváhal jsem," líčí zadák, který má skvělé fyzické parametry, měří 197 cm a váží 106 kg.

Vzhledem k tomu by jeho úkoly měly být zcela jasné. "Jsem velký obránce, který se soustředí na bránění kolem vlastní brány, ale zároveň umí taky tvrdě vystřelit. Budu se snažit zblokovat každý puk, jenž půjde v oslabení na naši branku, a hrát tak, aby to soupeře bolelo," naznačuje důrazný Kanaďan, co od něj mohou fanoušci čekat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz