Kanadě jsme to vyloženě darovali, tvrdí Pastrňák. Ze svého výkonu je zklamaný

Foto: Jakub Pláteník, Český hokej

28. května 21:03

Adam Bagar

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) David Pastrňák vyšel v semifinálovém duelu s Kanadou naprázdno. Jeho zbytečný faul za stavu 1:1 navíc nastartoval soupeře, který slavil vysokou výhru 6:1.

Fanshop národního týmu

„Dal mi vyloženě loket do hlavy. Jel jsem si jen pro hokejku, lehce jsem do něj šťouchnul a i když ten kluk má dva metry, tak spadl na zadek. Myslím, že to nasimuloval,“ hlásí útočník s osmaosmdesátkou na zádech.

Zkušený Pierre-Luc Dubois to udělal chytře a využil situace. „Přesně tak. Byla to ode mě blbost. Moje chyba. I když jak to rozhodčí ve druhé třetině posuzovali... Nevím no,“ kroutí hlavou David Pastrňák.

Javorové listy jeho faul potrestaly, stejně jako ten od Davida Krejčího, po kterém vedly po polovině utkání už 4:1. „Zbytečné fauly, na druhou stranu se nám to nepodařilo odbránit a od té doby jsme se vůbec nemohli dostat zpátky k naší hře,“ mrzí jej.

Češi přitom začali lépe, brzy si vynutili hned čtyři přesilovky a gólem Davida Krejčího šli do vedení. Jenže pouhých 32,3 sekund před koncem úvodního dějství dostali gól do šatny a od té doby převzal otěže utkání do svých rukou zámořský tým.

„Dal mi vyloženě loket do hlavy. Jel jsem si jen pro hokejku, lehce jsem do něj šťouchnul a i když ten kluk má dva metry, tak spadl na zadek. Myslím, že to nasimuloval.“

„Samozřejmě gól do šatny není nikdy příjemný, naopak je to nabudilo. Měli jsme šance a mohli jít po třetině do kabiny i za stavu 2:0, ale bohužel se nám nepodařilo dát druhý gól. Je škoda, že jsme pak v závěru dostali gól,“ smutní Pastrňák.

„A druhou třetinu jsme pak úplně odevzdali. Nevím proč tomu tak bylo. Ani oslabení nám nepomohla. Udělali jsme zbytečné fauly a chyby, které je posadily na koně. Nám se to už nepodařilo zastavit,“ pokračuje opora Bostonu Bruins.

I za nepříznivého stavu 1:4 ale reprezentanti věřili, že se ještě mohou porvat o velký obrat. „Všichni jsme věřili, že na začátku třetiny odbráníme oslabení a dáme gól. Kdybychom jej dali, může se stát cokoliv, jenže v první pětiminutovce jsme dostali na 1:5.“

Pak mohl Pastrňák snížit z trestného střílení, ale Chrise Driedgera nepřekonal. „Z toho musí být gól. Ze svého výkonu jsem zklamaný, ale takový je hokej. Někdy je den, že se tak stane. Je důležité hned po zápase najít motivaci, aby už se to nestalo.“

„Kanada neudělala nic, vyloženě jsme ji to darovali. Vůbec nevím, co se stalo ve druhé třetině. Úplně jsme přestali hrát naši hru a už se do toho nemohli dostat zpátky.“

Zdecimovaní Češi do konce inkasovali ještě jeden gól a utrpěli debakl 1:6. „Kanada neudělala nic, vyloženě jsme ji to darovali. Vůbec nevím, co se stalo ve druhé třetině. Úplně jsme přestali hrát naši hru a už se do toho nemohli dostat zpátky,“ ví Pastrňák.

Národní tým znovu nedal gól při hře pět na pět, z posledních čtyř zápasů se mu to povedlo jen jednou. „Bohužel jsme gól při hře pět na pět potřebovali. Šance jsme měli, dvakrát tam byl únik, jeden nájezd. Ale nedali jsme, což zamrzí. Je to škoda,“ hlásí.

Češi znovu nezlomili semifinálové prokletí, na velkých turnajích nezvládli boj o finále už posedmé za sebou! V Tampere tak navázali na světové šampionáty z let 2011, 2012, 2014, 2015, 2019 a olympiádu 2018 v Pchjongčchangu.

Je jasné, že čekání na vítězné semifinále se protáhne minimálně na třináct let, rádi by ale reprezentanti ukončili sérii bez cenného kovu, který naposledy brali v roce 2012. „Musíme se vzchopit, dobře se vyspat a myslet na bronz,“ velí Pastrňák.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz