Kanadská posila pro Kladno! Přichází jedna z hvězd EBEL

Foto: Twitter @bodonnell21

28. června 2019, 21:28

Marek Hedbávný

S 33 brankami ve 43 zápasech byl čtvrtým nejlepším kanonýrem uplynulé sezony EBEL. S 53 body pak skončil na dvanáctém místě ligové produktivity.

Chance liga na Hokejka TV

To je vizitka nové kladenské posily: sedmadvacetiletého Kanaďana Brendana O'Donnella, který přichází z rakouského Dornbirnu.

„Zjišťovali jsme si na něho reference z loňské sezony. S tím nám pomohl i André Lakos, který ho zná," popisuje na klubovém webu trenér David Čermák.

„Měl by plnit hlavně roli střelce. To se nám bude určitě hodit," dodává Čermák. „Co jsem viděl několik zápasů EBEL, tak se tam prosazoval. Bylo vidět, že to v sobě má a že umí dát gól."

„Bylo vidět, že to v sobě má a že umí dát gól."

Kladno po postupu do Tipsport extraligy buduje kádr s rozvahou, vsadit chce zejména na postupovou partu. O'Donnell je tak teprve třetí posilou Rytířů. Podobně jako navrátilec David Stach by ale měl hrát klíčovou roli.

Před příchodem do EBEL se O'Donnell mihl ve finské nejvyšší soutěži. Působil také v KHL, kde v sezoně 2017/2018 oblékal dres čínského Kunlunu (25 utkání, 0+2).

Než se vydal do Evropy, hrál v univerzitní NCAA a dva hodně povedené roky strávil na farmě v ECHL. Tam byl hodně produktivní: sbíral víc než bod na zápas!

Potvrdí pověst kanonýra i na Kladně?

Potvrzené změny u Rytířů Kladno

Příchody
Ladislav Romančík (O, Litvínov)
David Stach (Ú, Plzeň)
Brendan O'Donnell (Ú, Dornbirn)

Odchody
Adam Kubík (Ú, Hradec Králové)
Tomáš Vildumetz (Ú, Ústí nad Labem)
Jiří Říha (O, Litvínov)

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek.

Obránci: Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr*, Brendan O'Donnell.

* pokračování kariéry zatím definitivně nepotvrdil

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz