Kantor: Zájem z extraligy je, teď chci ale odvést svoji práci v Prostějově

Pavel Kantor. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Byl jedničkou Hradce Králové a patřil k nejlepším brankářům extraligové sezony 2013/2014. Po minulém ročníku, to už chytal za Vítkovice, zamířil do prvoligového Prostějova. Do nejvyšší soutěže by se ale Pavel Kantor mohl brzy vrátit.

Plekanec Chance liga

» Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy ZDE

Na brankáře máte neobvykle dlouhé vousy. Neškrábou vás pod maskou?
Ne, to ne. Delší vousy jsem začal nosit tak dva, tři roky zpátky. Spíš je to tím, že se mi nechce holit, než že by to byla známka nějaké image. Už jsem si na to zvykl, takže mě spíš škrábe, když jsem oholený.

Ale takové vousy, jaké má třeba Petr Přindiš, už by asi brankáři vadily, že?
U něj je to myslím otázka image, ale jak říkám – je to o zvyku. Když to člověk nosí častěji, potom už mu to ani nepřijde.

Diváky bavíte děkovačkami. Jste tedy extrovertní typ člověka?
To bych ani neřekl. Už jsem si říkal, že s tím pomalu skončím, protože, když to přeženu, tak to dělají skoro všichni gólmani na světě. Nápady se opakují a už není moc, co vymýšlet. U nějakých gólmanů už mi to přijde i trapné. Neustále něco okoukávat a opakovat po jiných brankářích mi přijde neoriginální. Takže se spíš schyluje k tomu, že to trošku omezím – zatleskám, poděkuji fanouškům za podporu, ale nic většího vymýšlet nebudu. 

O brankářích se říká, že jsou zvláštní. Je to jen stereotyp?
Poznal jsem hodně gólmanů a většina byla normálních. Myslím, že je to jen přežitek a vychází spíš z toho, že to říkají hráči – že na nás střílejí a my místo toho, abychom se puku vyhnuli jako normální lidi, do střely strkáme části těla. 

Proč jste se vlastně rozhodl, že budete hokejovým brankářem?
Pamatuji si, že jsem měl doma hokejku, jenže v rodině nikdo hokej nehrál ani nesportoval, takže na mě neměl kdo střílet a ani já jsem neměl na koho. Míčky jsem si tedy střílel o zeď a pak se je snažil chytat. Bavilo mě to. Dá se říct, že jsem se k hokeji přivedl sám.

Nikdo vám to nevymlouval?
Ne, to určitě ne. Možná i kvůli tomu, že nikdo z rodiny brankářem nebyl. Kdyby táta chytal, třeba by to tak bylo. 

„Nápady na děkovačky moc nejsou a neustále něco okoukávat a opakovat po jiných brankářích mi přijde neoriginální."

A sám jste toho nikdy nelitoval?
Několikrát ano. Byly takové fáze, kdy se nedařilo a člověk byl na sebe nebo na hokej naštvaný. Vždy to bylo jen chvilkové, jinak jsem toho nikdy nelitoval. Ještě v žácích mě ale strašně bavilo být v útoku. Tehdy jsem přemýšlel, jestli bych to nezkusil jako útočník. Dodnes mě baví, když si můžu jít zahrát do pole, třeba hokejbal. 

Pavel Kantor.

Pavel Kantor. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Když jsme nakousli děkovačky – co můžete říct o prostějovských fanoušcích?
Nechci se nikoho dotknout, ale když se podíváme na některé návštěvnosti v první lize... Je hrozné, pokud se hraje před prázdným stadionem. Jsme moc rádi, že v Prostějově chodí, řeknu, dva tisíce lidí a ještě k tomu dokážou vytvořit skvělou atmosféru. Na našem starším zimáku se to parádně rozléhá. 

V poslední době ale fanoušci příliš důvodů k radosti nemají, Prostějov moc neboduje. Čím to?
Těžko říct. Je pravda, že naše výkony jsou nahoru a dolů. Odehrajeme třeba dva dobré zápasy, ale pak zase dva hrozné. Snažíme se dostat na vítěznou vlnu a udělat sérii výher, protože základní část se rychle blíží ke konci a ještě nám chybí poměrně dost bodů k tomu, abychom se dostali tam, kde chceme být. 

Kde vidíte přednosti týmu?
Myslím, že hráčská kvalita je tu na první ligu vysoká. Spousta útočníků má zkušenosti s extraligou, mladí kluci mají zase ambice ji jednou hrát. Kvalita tu je, ale my ji v téhle fázi sezony nedokážeme prodat v zápasech. 

„Myslím, že hráčská kvalita v Prostějově je na první ligu vysoká."

Jak hodnotíte vlastní výkony?
Pro mě je to první sezona v první lize. Byl jsem zvyklý na extraligu, takže je to pro mě změna. Je to trochu jiné, jsem ale rád, že můžu hodně chytat. Proto jsem tady.

Čím vás první liga překvapila?
Extraliga je samozřejmě kvalitnější a hra je uspořádanější. Řekl bych, že je v ní méně gólových šancí, protože hráči důkladněji dodržují taktiku. Na druhou stranu jsou v extralize kvalitnější hráči, takže dokážou lépe sehrát přesilovky a zakončit. Liší se to v mnoha ohledech, přesto si nemyslím, že by byl mezi hráči nějaký velký rozdíl. Možná i víc než polovina hokejistů z první ligy si někdy vyzkoušela extraligu a hodně hráčů mezi soutěžemi pendluje. Nicméně je znát, když přejdete z extraligy do první ligy. 

Když jste do Prostějova přicházel, prezentovalo se, že je to angažmá na rok, že chcete Prostějovu pomoci k dobrému výsledku a sobě k nějaké zajímavé nabídce. Je tomu stále tak?
Mělo by to tak platit. Během této sezony mě kontaktovaly některé extraligové kluby, že by o mě měly zájem. Pro mě je samozřejmě nejvyšší soutěž priorita. Pokud nějaké nabídky budou, jakože zatím jsou, tak by to tak mělo dopadnout. Já se tím ale teď nezabývám. V Prostějově musíme dotáhnout sezonu tam, kam chceme. To je na pořadu dne.

Chápu to dobře, že byste extraligu preferoval i před zahraničím?
V tuto chvíli ano. Extraligu jsem hrál, znám ji a rád bych se do ní vrátil. Zahraničí jsem s agentem neřešili, ale říká se, že člověk nemá nikdy říkat nikdy. Po sezoně se může stát cokoliv. Budu to ale řešit až po ní, teď chci odvést svoji práci tady v Prostějově.

Pavel Kantor.

Pavel Kantor. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

» Pro Pavla Kantora můžete hlasovat ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz