Karlovy Vary přivedly dalšího účastníka letošního MS, extraligu hrál už za Zlín

Roberts Mamčics | Foto: hokejkv.cz

Karlovy Vary získaly po Janisu Jaksovi dalšího lotyšského reprezentanta – jejich zadní řady vyztuží také Roberts Mamčics. Klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

„Roberts je hráč s výbornými fyzickými parametry, který preferuje fyzickou hru. Je stabilním členem lotyšské reprezentace a účastníkem několika mistrovství světa a olympijských her,“ představuje nejčerstvější akvizici Energie její sportovní ředitel Jiří Kalous.

„Od jeho posledního působení v Česku udělal velký výkonnostní pokrok, takže dobře zná i české prostředí,“ dodává na adresu 195 centimetrů vysokého a přes metrák vážícího beka, jenž v sezoně 2021/22 odehrál 24 utkání s bilancí 0+7 za Zlín.

29letý Mamčics hrál KHL za Rigu, ve Švédsku krátce hájil barvy Linköpingu a poslední dva ročníky strávil na Slovensku. Hlavně ten uplynulý mu vyšel, když ve 45 zápasech zapsal 26 bodů (7+19). Celkem u sousedů nasbíral 84 startů a 37 bodů (8+29).

„Od jeho posledního působení v Česku udělal velký výkonnostní pokrok.“

Nyní se na roční spolupráci dohodl s Karlovými Vary. „Jsem nadšený, že se mohu vrátit do české extraligy. Udělám vše, co je v mých silách, abych dosáhl týmových cílů a plánů pro tuto sezonu,“ říká odhodlaně lotyšský obránce.

„Každý trénink i zápas chci odvádět co nejlepší výkon a dál posouvat i svou výkonnost. Už se nemůžu dočkat, až poznám své spoluhráče, trenéry a společně se budeme připravovat na novou sezonu, stejně jako naše fanoušky,“ pokračuje Roberts Mamčics.

„Jsem nadšený, že se mohu vrátit do české extraligy. Udělám vše, co je v mých silách, abych dosáhl týmových cílů pro tuto sezonu.“

Ten se těší i na město. „Slyšel jsem, že je velmi pěkné, s krásnými památkami. Rodiče byli v Karlových Varech několikrát a měli na město jenom krásné vzpomínky. Věřím, že si ho s manželkou i naším malým jezevčíkem užijeme,“ přeje si.

Mamčics je už třetím účastníkem letošního šampionátu v Praze a Ostravě, kterého Energie do svých řad získala. Už dřív představila příchody jeho krajana Janise Jakse z Litvínova či norského útočníka Eirika Salstena, jenž naposledy válel za Storhamar.

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Dominik Frodl, Vladislav Habal, Petr Hamalčík.

Obránci:
Ondřej Dlapa, Dalimil Mikyska, David Moravec, Michal Plutnar, Adam Rulík, Radim Šalda, David Tureček, Janis Jaks, Roberts Mamčics.

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Vojtěch Čihař, Dávid Gríger, Arttu Ilomäki, Vít Jiskra, Jan Kern, Filip Koffer, David Kofroň, Daniel Kružík, Lubomír Kupčo, Ondřej Procházka, Tomáš Redlich, Robin Sapoušek, Otakar Šik, Jan Šír, Eirik Salsten.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz