Karlovy Vary reagují na ztráty v zadních řadách. Lovily v Liberci

Foto: hokejkv.cz

Slovenský obránce Oldrich Kotvan po konci v Liberci zůstává v extralize, na roční spolupráci se dohodl v Karlových Varech. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„S Libercem jsme se nedohodli na pokračování a od trenéra jsem dostal informaci, že bych ve Varech dostal větší prostor, což já potřebuji. Vary hrály minulý rok skvělý hokej, takže jsem to chtěl zkusit. Udělám maximum pro to, abych týmu pomohl,“ říká k přesunu Oldrich Kotvan.

Energie jeho příchodem reaguje na odchody ofenzivních obránců Vladimíra Emingera a Matěje Stříteského, kteří zamířili do Bremerhavenu a Plzně. Už dřív sice od rivala získala zkušeného Lukáše Pulpána, přesto stále ještě chybělo zacelit díry po velkých ztrátách dvou opor.

„Po odchodu Matěje Stříteského jsme sháněli obránce, který by zvládl porci víc než dvaceti minut za zápas. Rozhodli jsme se vzít Oldricha Kotvana, protože potřebujeme vyztužit defenzivu i co se týče oslabení,“ vysvětluje hlavní trenér a sportovní manažer klubu Martin Pešout.

„Cíle mám určitě ty nejvyšší. Chtěl bych si zahrát play off a udělat co nejlepší výsledek. Myslím si, že tým tady na to má, stačí se podívat na minulou sezonu. Vary byly opravdu nepříjemný a nabruslený soupeř. Ambice budou velké.“

„Naši obránci navíc většinou nejsou většího vzrůstu, takže jsme jednoho většího chlapa potřebovali,“ dodává k příchodu urostlého slovenského zadáka, který je specialistou na hru v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. V extralize nastřílel už 40 branek, z toho 26 v přesilovkách.

„S Oldrichem počítáme samozřejmě i pro přesilové hry a oslabení tak, abychom využili jeho přednosti, které má, a to jak směrem dopředu, tak i dozadu,“ pokyvuje Pešout, jenž si od Kotvana hodně slibuje. V extralize odehrál už 349 zápasů, zaskvěl se v nich 131 body (40+91).

29letý někdejší reprezentant má před sebou už desátou sezonu na českých kluzištích. Začal v prvoligové Olomouci, kde si ho všiml Zlín, krátce hrál i v Jihlavě, po pěti letech u Beranů zamířil na dva roky do Mladé Boleslavi a naposledy hájil barvy Liberce, kde uspěl na zkoušce.

Nyní ho čeká čtvrtá extraligová štace. „Cíle mám určitě ty nejvyšší. Chtěl bych si zahrát play off a udělat co nejlepší výsledek. Myslím si, že tým tady na to má, stačí se podívat na minulou sezonu. Vary byly opravdu nepříjemný a nabruslený soupeř. Ambice budou velké,“ hlásí.

Změny v HC Energie Karlovy Vary

Příchody:

Jan Hladonik (Třinec)
Lukáš Pulpán (Plzeň)
Patrik Machač (Kladno)
Tomáš Redlich (Kladno)
Oldrich Kotvan (Liberec)

Odchody:

Dalimil Mikyska (Brno)
Tomáš Rachůnek (Liberec)
Dávid Gríger (Liberec)
Vojtěch Polák (neznámo)
Vladimír Eminger (Bremerhaven, Německo)
Matěj Stříteský (Plzeň)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz