Karolína Erbanová bude trénovat mladé hokejisty Vrchlabí

Foto: Instagram @karolinaerbanova

Karolína Erbanová, která na ZOH 2018 v Pchjongčchangu získala bronzovou medaili v rychlobruslařském závodě na 500 metrů, se stala trenérkou hokejové mládeže v druholigovém Vrchlabí.

partneři českého hokeje

Erbanová v 25 letech nečekaně ukončila svoji rychlobruslařskou kariéru. Od té doby hledá nové životní výzvy. 

Nyní pomůže s výchovou malých hokejistů v rodném Vrchlabí. „Hokej jsem hrála v dětství, potom jsem přešla na rychlobruslení. K hokeji mám dlouhodobý vztah – a když byl zájem o mé bruslařské zkušenosti, které se dají využít pro hokejisty, tak jsem neváhala a vydala se tímto směrem," vypráví na stránkách Stadionu.

Jak bude její spolupráce s Vrchlabím vypadat? „Moje specializace je bruslení, z toho budeme vycházet. Mělo by jít především o zrychlení a zlepšení pohybové koordinace. Přestože jsou rychlobruslařské a hokejové brusle dost rozdílné, technika je podobná," říká pro web hcvrchlabi.cz. „Budu se pohybovat napříč kategoriemi, což je pro mě výzva. Jak přesně bude ta spolupráce fungovat, to se uvidí."

Podělí se o své rady i s hokejisty áčka? „Zralý sportovec sám nejlépe ví, jak a v čem se může zlepšit, takže to je spíš otázka pro ně než pro mě. Ale obecně zkušenosti sportovce, který se specializuje na jednu z činností, které hokejista musí ovládat, pro něj samozřejmě mohou být přínosné," tvrdí Erbanová.

A pozor, Erbanová nevyloučila, že opráší vlastní hokejovou kariéru, s níž kvůli rychlobruslení ve 14 letech přestala. „Hokej jsem odložila do skříně, ale pořád jsem ho měla v hlavě. Takže možnost ho z té skříně zase vyndat se nabízí," uzavřela rozhovor s Lucií Horčičkovou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz