Karvinské mistryně sbíraly zkušenosti na mezinárodní scéně, premiéra v Lize mistryň jim nevyšla

Foto: skkarvinazeny.cz

Hokejistky mistrovské Karviné si na nedostatečné zápasové zatížení rozhodně nemohou stěžovat. V letošní sezoně totiž nestartují pouze mezi českou ženskou elitou, ale přihlásily se také do ELIOD ligy mladšího dorostu. A o víkendu se navíc premiérově představily v Lize mistryň, kde sehrály v rychlém sledu tři zápasy s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek. Z postupu do další fáze soutěže se ve slovenské Spišské Nové Vsi radovalo stoprocentní dánské Hvidovre.

Od okamžiku, kdy karvinské ženy na začátku března pozvedly nad hlavy mistrovskou trofej, myslely jen na účast v prestižní Lize mistryň. A poměrně spokojeny mohly být i s losem. Svěřenkyně trenérů Josefa Štoudka a Tomáše Výtiska totiž cestovaly k našim východním sousedům do Spišské Nové Vsi, kde se střetly s domácím výběrem, polskou Bytomí a dánským Hvidovre, které bylo pasováno do role černého koně turnaje.

A právě s celkem z předměstí dánské metropole Kodaň změřily síly jako první. Karvinské hokejistky sice brzy otevřely skóre a gólový účet dokonce i uzavřely, jenže mezi tím stačily dobře hrající soupeřky překonat v prostřední dvacetiminutovce třikrát gólmanku Kláru Peslarovou. Po těsné porážce 2:3 si ovšem karvinská družina, jejíž věkový průměr je pouhých devatenáct let, spravila chuť ve druhém vystoupení turnaje.

Do utkání s Polonií vstoupily české úřadující mistryně jako lvice a už v první části hry si vytvořily luxusní sedmibrankový náskok. V další fázi utkání značně polevily a nakonec se nedočkaly ani vytoužené desítky. Brzy po vysoké výhře ovšem přišlo velké zklamání. Večerní nervy drásající bitva slovenského hokeje s dánským totiž vyzněla opět lépe pro Hvidovre, které o třech bodech rozhodlo až trefou z úplného závěru.

A zároveň si předčasně zajistilo postup do další fáze soutěže. Nedělní boje tak už byly pouhou formalitou. Přesto toužily hráčky z česko-polského pohraničí uspět, obzvláště proti domácím Slovenkám. Zpočátku to vypadalo velice slibně, když si Češky vytvořily náskok dvou branek, jenže pak přišel velký slovenský obrat. O něm rozhodly hlavně fauly karvinských hráček, které Spišská Nová Ves nekompromisně trestala.

Suma sumárum, posledním mistryním premiéra na mezinárodní scéně asi nevyšla úplně dle představ a domů se vrátily s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek. Nyní už musí opět myslet na domácí soutěže – na boje s pražskou Slavií, Litvínovem a Kladnem v elitní divizi a na konfrontaci s „chlapským“ hokejem v lize mladšího dorostu, kde si prozatím nevedou vůbec špatně a momentálně okupují třetí příčku tabulky.

Zápasy karvinských žen v základní skupině „C“ Ligy mistryň:

SK Karviná – Hvidovre IK (Dánsko) 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Branky Karviné: 3. Přibylová, 59. Křupková (Výtisková).

SK Karviná – Polonia Bytom (Polsko) 9:2 (7:0, 2:2, 0:0)

Branky Karviné: 10., 18., 26. Křupková, 12., 15. a 27. Přibylová, 2. Navrátilová, 3. Kosellková, 19. Sadílková.

SK Karviná – HK Spišská Nová Ves (Slovensko) 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

Branky Karviné: 8. Kytková, 21. Přibylová, 60. Kaplanová.

Ostatní výsledky základní skupiny „C“ Ligy mistryň:

HK Spišská Nová Ves – Polonia Bytom 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Hvidovre IK – HK Spišská Nová Ves 4:3 (0:1, 0:0, 4:2)
Polonia Bytom – Hvidovre IK 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Konečná tabulka základní skupiny „C“ Ligy mistryň:

1. Hvidovre IK 9 bodů (12:7)
2. HK Spišská Nová Ves 6 bodů (15:8)
3. SK Karviná 3 body (14:10)
4. Polonia Bytom 0 bodů (5:21)

Sestava karvinských žen v základní skupině „C“ Ligy mistryň:

Brankářky: Barbora Dvořáková, Klára Peslarová.

Obránkyně: Klára Hudečková, Karolína Kovářová, Dominika Navrátilová, Markéta Výtisková, Anna Ziková.

Útočnice: Nikola Gápová, Klára Hymlarová, Klaudia Chrapeková, Viktoria Ihnaťová, Kateřina Kaplanová, Eliška Kosellková, Martina Křupková, Renata Kytková, Denisa Navrátilová, Daniela Němcová, Vendula Přibylová, Sára Sadílková, Magdaléna Walicová.

Trenéři: Josef Štoudek, Tomáš Výtisk.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz