Kaše opět ukázal zadovku: Sedlák o ní věděl, prý ji v Pardubicích skautovali

Ondřej Kaše. | Foto: Jakub Knap

V Litvínově to s bráchou předvedli dvakrát, teď dal Ondřej Kaše vychutnat svoji fintu i Dánům. Ti o jeho zadovce zpoza branky nic netušili. Zato Lukáš Sedlák měl hokejku připravenou a ve 25. minutě dával třetí gól Čechů. „Naštěstí tam byl. Kdyby ne, bylo by to horší,“ smál se Kaše.

Nejdřív v září, potom v březnu. Nejdřív David na Ondřeje, pak Ondřej na Davida. Bratři Kašové okořenili svoji souhru v litvínovském dresu dvěma povedenými akcemi, při níž jeden z bratrů zadovkou zpoza brány připravil gól pro toho druhého.

Teď Ondřej Kaše ukázal svoje hokejové myšlení také Dánům. Ti ve 25. minutě středečního zápasu vůbec nezareagovali na jeho pas Lukáši Sedlákovi, který vstřelil svůj první gól na šampionátu. „Sedlo říkal, že to v Pardubicích skautovali s tím, že si na to mají dát pozor. Takže věděl, že když pojedu za bránu, má tam jet. Vyšlo to,“ potěšilo Kašeho.

„V Pardubicích nás skautovali s tím, že si mají dát pozor.“

„Klukům, se kterými hraju, vždycky říkám, že to občas zkusím. Sedlo tam naštěstí byl. Kdyby ne, tak by to bylo horší a jeli by do protiútoku,“ ví osmadvacetiletý útočník. Dánové sice byli na Sedláka ve dvou, ve střele mu však nezabránili. Brankář Dichow se otočil, až když už byl puk v síti. „Asi to funguje, když z toho padají góly,“ usmívá se.

Dánové ale na tři góly Čechů odpověděli a na začátku třetí třetiny srovnali. „Bylo super, že jsme během chvíle odpověděli, tím jsme je odzbrojili,“ kvituje Kaše čtvrtý gól Tomáše Kundrátka. Za pět minut dal národní tým dva rychlé góly z brejků a náskok už nepustil. „Důležité je, že jsme udělali tři body, nikdo se nebude ptát, jestli to bylo 2:0 nebo 7:4,“ myslí si.

„Důležité jsou body, nikdo se nebude ptát, jestli to bylo 2:0 nebo 7:4.“

Kadaňský odchovanec na svém prvním MS zatím třikrát asistoval, u předchozí vysoké výhry s Nory dvakrát nahrával Romanu Červenkovi. „Samozřejmě jsou tam nějaké kaňky, ale ty budou vždycky. Zápas od zápasu je to lepší,“ komentuje souhru první lajny.

A co podle něj vypovídá to, že Češi stejně jako proti Norům otočili nepříznivý stav? „Že jsme tu jako jeden člověk a že je jedno, kdo dává góly. Jsme tu jako jeden tým,“ uzavírá.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz