Kašík drží Zlín, vytáhl 47 zákroků! Za bod s Hradcem jsme rádi, tvrdí

Foto: David Peška, hokej.zlin.cz

Berani se po pátém kole propadají na poslední místo tabulky a zapisují dokonce čtvrtou domácí porážku v sezoně. S Hradcem Králové ale sehráli velmi vyrovnaný zápas, který nakonec dotáhli až do nájezdů. Bod je cenný, což potvrdil také gólman Libor Kašík, který k němu pomohl 47 úspěšnými zákroky.

Fanshop národního týmu

„Já jsem si zachytal a musím říct, že to byl rozhodně lepší zápas než proti Vítkovicím. Neměli jsme v obraně takové díry, hráli jsme mnohem lépe v defenzivě, kluci mi pomáhali v předbrankovém prostoru. Jsem jim za to vděčný a jsem hlavně rád, že jsme urvali aspoň bod,“ popisoval utkání zlínský gólman.

Libor Kašík je v této sezoně obrovskou oporou pro svůj tým, protože ve všech zápasech ho držel ve hře díky skvělým zákrokům. Proti Hradci Králové jich zaznamenal dokonce 47, což se příliš často nevidí.

„Každá střela je nebezpečná, nechci žádnou podceňovat. Moje práce je chytat puky a já jsem šťastný, že jsme v takovém zápase vybojovali bod, protože Hradec Králové má přece jen nesmírnou sílu,“ konstatuje.

„Jsem šťastný, že jsme vybojovali bod, protože Hradec Králové má přece jen nesmírnou sílu.“

Paradoxně však inkasoval hned z první střely, a to když se na něj hned v první minutě utkání vyřítil Aleš Jergl, který mu nedal šanci k zákroku. „Kaša“ se však kvůli této situaci nesesypal a nakonec byl po zásluze vybrán jako nejlepší zlínský hráč duelu.

„Vztekal jsem se sám na sebe hned při prvním gólu, protože na tréninku ty nájezdy strašně moc trénuju, často jich chytnu i patnáct za sebou. Pak přijde zápas, soupeř ujede a úplně mě vyškolí. Byl jsem na sebe nazlobený, všechno jde samozřejmě chytit a pustit. Na druhou stranu je ale na místě velká pokora, protože z tohoto zápasu jsem rád za bod,“ říká zlínský odchovanec.

„Vztekal jsem se sám na sebe hned při prvním gólu, protože na tréninku ty nájezdy strašně moc trénuju."

Ševci následně dvakrát dotáhli jednobrankovou ztrátu a po bezbrankovém prodloužení utkání zamířilo do nájezdů. Tam Libor Kašík vychytal sedm z devíti nájezdů, ale i přesto to na druhý bod nestačilo.

„Já jsem se modlil, ať tam něco propadne, ale někdy to tak prostě je. Nejvíc jsem se soustředil na to, abych mohl klukům dát co největší polštář. Bohužel to nevyšlo,“ lituje.

Zlínská jednička už se obávala o svou pozici v brankovišti, ale i pro pátý duel v sezoně dostala přednost před mladým Danielem Hufem, i když v pátečním střetnutí s Vítkovicemi inkasovala rovnou šestkrát.

„Musím říct, že mi nebylo úplně dobře, když jsem si v záznamu projížděl ty gólové situace proti Vítkovicím. Občas se to tak sejde, nenašel jsem tam moc chyb z mojí strany, ale i tak to toho gólmana tíží. Já jsem rád, že jsem znovu dostal tu šanci a důvěru chytat,“ říká Kašík.

„Musím říct, že mi nebylo úplně dobře, když jsem si v záznamu projížděl ty gólové situace proti Vítkovicím."

Město obuvi je proslulé svými věrnými fanoušky, ale po špatném začátku sezony jich ubývá. Na stadionu sice pořád slyšíme velmi hlasité bubny a pokřiky, avšak diváků už nechodí na zápasy tolik.

„Pořád je situace taková, jaká je. Lidi jsou pořád obtěžováni testováním nebo se musí prokazovat očkováním. Ani se nedivím, že ti lidi potom nepřijdou, ale jsem rád za ty lidi, co přijdou. Opravdu jim moc děkuju za podporu,“ motivuje zlínské fanoušky jejich gólman. 

Zlín je tedy posledním týmem, který ještě letos nezaznamenal vítězství, což je dost špatná zpráva vzhledem k tomu, že odehrál už čtyři domácí utkání. Času na zvednutí je aspoň pořád ještě dost, ale rozhodně by to mělo přijít dříve než později.

„Pro celou kabinu je to nesmírně těžké. Já jsem rád za diváky, kteří nám skvěle fandí a podporují nás, i když se ten zápas nevyvíjí dobře. Já prostě věřím, že se to zlomí a to vítězství někdy urveme,“ zakončil Kašík.

Foto: David Peška, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz