Kašík v Chabarovsku definitivně končí, klub už za něj má náhradu

Foto: spartak.ru

9. listopadu 15:52

David Jahoda

Sága okolo brankáře Libora Kašíka a jeho působení v ruském Chabarovsku je definitivně u konce. Amur se s dlouholetým zlínským brankářem dohodl na rozvázání smlouvy a místo něj už si našel náhradu v podobě zkušeného odchovance Alexeje Murygina. Obě informace potvrdil účastník KHL na svém oficiálním twitterovém účtu.

Nový fanshop

Mluvilo se o tom dlouho, ale až teď je to oficiální. Brankář Libor Kašík už nadále nebude chytat za Amur Chabarovsk, do kterého přišel v létě po několika letech strávených ve svém mateřském Zlínu.

Kašík odchytal za aktuálně jedenáctý celek Východní konference KHL jen osm utkání, v nichž průměrně inkasoval 4,37 branek na zápas a úspěšností zákroků se dostal jen na 86,6 %. Daleko více prostoru dostával jeho konkurent Jevgenij Alikin. Poslední utkání za Chabarovsk odchytal Kašík 2. listopadu proti Petrohradu, kdy z 35 střel inkasoval třikrát.

Deník Sport v minulých dnech informoval o tom, že by měl Kašík posílit brněnskou Kometu. Mělo se jednat o výměnu, v rámci které by Chabarovsk místo něj získal Marka Langhamera.

Tento scénář se ale značně zamotal, protože Amur provedl jiný trejd. Teprve osmnáctiletého útočníka Germana Vološina poslal do Avangardu Omsk, odkud získal jednatřicetiletého Alexeje Murygina, který je navíc odchovancem Chabarovsku a v KHL za něj odchytal šest sezon.

V létě slibně vypadající přestup se tedy Kašíkovi definitivně rozpadl. Jaký dres obleče nyní, zatím není jasné. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz