Kašík zase zářil: Super víkend! Mohl bych si dát další zápas

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín doma překvapivě porazil Třinec 4:0. Výsledek vypadá jednoznačně, ale jednoznačný zápas to rozhodně nebyl. Zasloužil se o něj především brankář Libor Kašík – hlavní opora ševců a základní kámen úspěchu zlínského mužstva. Ocelářům pochytal všech šestatřicet střel a připsal si první čisté konto v sezoně.

HokejkaTV

"Já se teď cítím úplně skvěle a mohl bych si dát další zápas. To je ale tím, když vyhrajete. Jsem úplně nesmírně spokojený. Doufám, že nám to dodá síly do dalších zápasů," hlásil spokojeně fantom zlínského brankoviště. Důležitosti svého brankáře si byli dobře vědomi i hráči. "To, co předvádí v bráně Libor, to je paráda. Chytá výborně a snažíme se mu pomoct. On pomáhá zase nám," vysekl poklonu útočník Michal Popelka.

Právě Popelka byl hráčem, který dodal domácím trochu více jistoty na hokejky. Na začátku druhé třetiny ujel obraně a propasíroval puk mezi ruku a tyčku třineckého gólmana, čímž zvýšil vedení Zlína na 2:0. "Dopředu jsem nevěděl, co udělám. Oko (Zdeněk Okál) mi to krásně postrčil a jak jsem byl v rychlosti, tak jsem měl dost prostoru. Zkusil jsem to, bekhendem jsem to tam hodil a padlo to do brány," popisuje šťastnou trefu Popelka.

Ševci za stavu 1:0 především bránili a spoléhali na Kašíka a brejky. "Nechtěli jsme se hnát dopředu. Nechali jsme je hrát, čekali jsme na brejky, a vyšlo to. Jsme rádi, že to takto dopadlo," potvrzuje Popelka. "Odvedli jsme, co jsme měli, a ubojovali jsme to. Vedení 1:0 se nám naskytlo se štěstím a neskutečně jsme si ho vážili. Na tom jsme pak budovali celý zápas. Věřili jsme, že Třinec začne dělat chyby, že se začnou tlačit dopředu, a to se stalo. My jsme konečně proměnili šance, a to rozhodlo. Je to super. Jsme nesmírně šťastní za tento víkend," zářil jako sluníčko nadšený Kašík.

Kašík: Za tento víkend jsme nesmírně šťastní

Zlín si tak po čtyřech prohrách připsal nyní čtyři výhry. To ho rázem katapultovalo na sedmé místo tabulky, což je pro podceňovaný tým velmi dobrá vizitka. "Něco jsme si k tomu po těch porážkách museli říct. Prohrát takto čtyři zápasy nešlo. Jde vidět, že co jsme si řekli, funguje. Libor chytá parádně a vše funguje, takže dobrý," hlásí střelec druhé zlínské branky. Poprvé v sezoně si mohli Berani užít závěr zápasu v poklidu. Všechny jejich ostatní výhry totiž byly o gól.

"Snad jsme to fanouškům trochu vrátili a budeme se snažit, ať to je takto doma každý zápas. A venku samozřejmě taky," říká směrem k závěrečným ovacím vestoje Michal Popelka. Možnost budou mít ševci zase v pátek, kdy je čeká duel na ledě Mladé Boleslavi. Tam bude k vidění zajímavý souboj Petra Holíka proti jeho bývalým spoluhráčům.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz