Kašík zničil Bruslaře a těší se na odvety: Doufám, že bude žlutomodré peklo!

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Po prvním utkání nebyli spokojeni, druhé zvládli na jedničku. Tradičními zbraněmi, které v play off platí. Hokejisté Zlína zničili Mladou Boleslav strojovým hokejem, důslednou obranou, silou v osobních soubojích. A také poctivým výkonem brankáře. Libor Kašík ani jednou neinkasoval, na vítězství 2:0 měl velký podíl. "Pokud takhle budeme pokračovat, máme určitě šanci," nepochybuje.

HokejkaTV

Druhý duel série nenabídl oslnivou podívanou. Berani se soustředili na pečlivou obranu, vedoucí gól Jana Dufka ze čtvrté minuty jim dodal jistotu a vítr do plachet. Domácí se sice snažili, ovšem postupně kupili nepřesnosti. Hůř bruslili, neustále naráželi na pevný val hostů a nedokázali si vytvořit kloudnou šanci. Svěřenci trenérů Svobody a Hamrlíka šli trpělivě za svým. A také toho dosáhli.

Byl tohle ten pravý hokejový Zlín, který si představujete?
My věděli, co potřebujeme. Každý zápas je jiný. To za prvé. A za druhé - bývá to tak, že občas nejdou věci, jak by si člověk představoval. V pondělí to nebylo úplně otřesné, ale ani takové, jaké bychom chtěli. Teď jsme se vrátili k našemu výkonu a hráli skvěle.

Trenér Svoboda kvitoval, že jste předvedli přesně to, co jste si po první porážce řekli.
Věděli jsme, co musíme předvést, jenže my to vůbec nepředváděli. Jen jsme se chtěli vrátit k zápasům z konce základní části. K tomu, co jsme tehdy hráli. V prvním utkání proti Mladé Boleslavi jsme se tomu nepřiblížili, možná až posledních pět minut. Teď jsme zvládli celý zápas. Takhle by se mělo hrát play off! Jsem jenom rád, nicméně je to jen první krok. Doufám, že budou ještě další dva.

Sestřih utkání Mladá Boleslav – Zlín

Ve čtvrté minutě jste z přesilovky otevřeli skóre. Cítil jste tehdy, že to bude klíč k vítězství?
Mám velmi dobrého trenéra gólmanů, pana Hrazdiru. Ten říkal, že je nějaká pravděpodobnost, že bych už měl konečně vychytat nulu. Ještě jsem ji neměl. Takže jsem si s nadsázkou říkal, že to bude 1:0. Ale Pavel Sedláček mi to pokazil, když dal na 2:0 (směje se). Né, já si v zápase vůbec nic neříkal. Chytal jsem zákrok po zákroku, každý jsme si na ledě plnili, co jsme měli. Z toho vyšel pro nás skvělý výsledek.

Série je zatím bez výraznějších emocí, i když v závěru utkání došlo ke kolizi mezi vámi a Dominikem Pacovským. Co se tam stalo?
Já jsem Pacovského nechtěl trefit. Chystal jsem se rozehrávat puk, on se tam náhle zjevil, já se lekl, dal jsem instinktivně ruce před sebe, abych ho odrazil. Ptal jsem se ho, jestli jsem ho nechtěně nesekl. To bych nechtěl. Jen jsem se bránil, kdyby náhodou někoho něco napadlo. Hráče přece jen neznám, nevím, co se může dít, když se prohrává. Za kladného stavu pro nás jsem rozhodně nechtěl vyvolávat nějaké rvačky.

Přiznejte, bylo vaším plánem vyhrát 1:0?
To nevím. Takhle se nedá plánovat. Chtěli jsem hrát poctivě naše věci, zvládnout každý souboj. Pokud se vede 1:0, potřebujete hlavně nedělat chyby dozadu. Může se stát, že když tým, který dotahuje, udělá nějakou nepřesnost. Pak z toho vyplyne chyba a můžete dát gól. Nám se to povedlo až deset sekund před koncem.

V prvním utkání vám tři góly vstřelil Lukáš Žejdl. Zaměřil jste se na něj nějak víc?
Abych to neřekl špatně... Určitě je to skvělý hráč. Ale když se nad těmi góly zamýšlím, padly s velkou dávkou štěstí První teďka nevím. U toho druhého chtěl přihrávat a já si v pohybu nafackoval. Bylo to spíš takové smolné, než že bych udělal chybu. A ten třetí? Dá se říci, že jsem ho přečetl, stejně mi to však propašoval mezi rukou a nohou. Je šikovný, měl i štěstí. Uvidí se dál. Já mu přeju hodně štěstí, ale ať mi přestane dávat góly (usměje se).

Už přemýšlíte o zápasech ve Zlíně? Co myslíte, strhli jste fanoušky, aby dorazili v hojném počtu?
Chtěl bych říci jedno: Užívejme si, že to je play off!  Může být moje poslední, může se stát cokoli. Pro mě je to velký svátek, ve Zlíně obzvlášť. Doufám, že tam bude žlutomodré peklo! A že lidi přijdou pomoci. Když jsem byl malý kluk, vždycky to tam bylo. Neskutečná atmosféra dokáže neskutečně nabudit. Doufám, že budeme hrát, jako jsme se prezentovali ve druhém utkání. Tvrdou hrou a pěkným hokejem. A že bude plno. Strašně se na to těším.

Je ve vašich silách vybojovat postup doma?
Stát se může všechno. Může to dojít klidně do pěti zápasů. Radši dopředu nic odhadovat nebudu. Ale jedno vím jistě. Pokud budeme na každém metru lepší jako ve druhém utkání, pak máme šanci. Chce to užívat si tu typickou bolest, která v play off přichází. Budeme rozdávat rány, budeme je přijímat. Když do toho dáte všechno, o to víc vás to baví a naplňuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz