Katastrofální start a 7:24 na střely! Chybělo nasazení, zlobí se Baranka

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

26. ledna 2018, 21:29

Adam Bagar

Hokejisté Vítkovic nezvládli přímou bitvu o třetí příčku tabulky, v tradičním derby podlehli Ocelářům jasně 1:4. Před vyprodanou arénou zažili strašidelný začátek, po úvodních dvaceti minutách prohrávali 7:24 na střely a museli dohánět dvougólové manko. "Katastrofální třetina," kroutí hlavou obránce Marek Hrbas.

Nový fanshop

Takový nástup možná nečekali ani samotní třinečtí hokejisté. Ti se do svého soupeře zakousli a jasně ho přehrávali. Patrik Bartošák se měl v domácí brance co ohánět, po čtyřech minutách čelil už deseti střeleckým pokusům. Zlikvidoval nájezd Martina Růžičky, jednou jej zachránilo břevno, skákal od tyčky k tyčce, ale na pokus Daniela Rákose už byl krátký.

"Přitom jsme se na to připravovali, ale potom jsme byli pomalí a všude pozdě. Oni byli všude a my nikde. Měli tam spoustu šancí, přečíslení, úniků," nechápe Marek Hrbas. Vítkovice se ne a ne dostat z tlaku, skóre 0:2 po dvou třetinách pro ně bylo ještě lichotivé. O tom, co se dělo na ledě Ostravar Arény, nejlépe vypovídal nevídaný střelecký poměr 7:24.

"První třetina nám úplně utekla, neměli jsme absolutně žádné nasazení. Systém je pak k ničemu, když nám chybí nasazení. Každý se nad sebou musí zamyslet. Něco si řekneme v kabině, vyjedeme na led a najednou děláme úplně něco jiného. Je to o disciplíně a nasazení," zlobí se bek Ivan Baranka, který nakonec zařídil jedinou branku Vítkovic.

Stalo se tak až za nepříznivého stavu 0:3, když za skvěle chytajícího Šimona Hrubce propadla rána od modré z přesilovky pět na tři. "Naše hra se od druhé třetiny zlepšila. Vytvářeli jsme si šance, ale s jediným gólem se nedá vyhrávat. Je třeba taky uznat, že Šimon Hrubec zachytal dobře," chválí třineckého gólmana, který se blýskl 37 úspěšnými zákroky.

"První třetina nám úplně utekla, neměli jsme absolutně žádné nasazení. Systém je pak k ničemu, když nám chybí nasazení. Každý se nad sebou musí zamyslet."

Nejvíc práce měl ve třetí dvacetiminutovce, kdy Vítkovice vrhly všechny síly do útoku. Karty se obrátily, Petrův tým v závěru přestřílel Oceláře jasně 20:3, ale na kontakt se nedostal. Naopak Ondřej Kovařčík z trestného střílení definitivně rozhodl. "Byli jsme na puku, ale soupeř už nebyl tolik aktivní. Hrál, co potřeboval, a to mu stačilo," líčí Marek Hrbas.

Toho mrzela porážka hlavně kvůli fanouškům, kteří vyprodali Ostravar Arénu a vytvořili kulisu hodnou ocelářskému derby. "Chodí jich hodně, bylo vyprodáno, super atmosféra. Chtěli jsme vyhrát i kvůli nim," mrzí Hrbase po prohrané bitvě o třetí příčku tabulky. "To, že se hrálo o třetí místo jsme ani v kabině neřešili. Spíš šlo o to, že to bylo derby," uzavírá.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz