Kaut trefil výhru a spasil Pardubice. Asi jsem Frodlíka překvapil, culí se

Foto: hcdynamo.cz

21. září 2020, 16:01

Adam Joska

Po dvou a půl letech se Martin Kaut opět představil v extraligovém utkání před domácími fanoušky v Pardubicích. A uvedl se parádně, když svou trefou v prodloužení rozhodl o výhře Dynama 4:3 nad Plzní. „Povedlo se nám začít úplně jinak než v Liberci. Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli za dva body, které jsou důležité do tabulky,“ říkal spokojeně Kaut.

Fanshop národního týmu

Východočeši měli po páteční prohře 1:7 v Liberci co napravovat, což bylo už od úvodu utkání proti Plzni vidět. „Druhý den po zápase s Libercem jsme si řekli, co bylo všechno špatně. Podívali jsme se na video a řekli jsme si, že proti Plzni musíme začít úplně jinak než v pátek,“ poodhalil Kaut sobotní program Dynama.

Už ve třetí minutě byli domácí za svou aktivitu odměněni úvodní trefou. „Povedl se nám začátek, dali jsme první gól, pak jsme akorát ve druhé třetině přestali hrát a bruslit, ale ve třetí jsme si řekli, že musíme bojovat, prostě se srážet, bruslit a že nám něco padne. Padlo a prodloužení je trochu pade na pade, to štěstí přišlo k nám.“

Nastavení rozsekla ve prospěch Pardubic jejich zámořská posila po individuální akci po levé straně. „Já jsem viděl, jak jede jeden hráč Plzně pode mnou jakoby cheatovat na mě, tak jsem se rozhodl, že pojedu jeden na jednoho s bekem. Snažil jsem se co nejvíc bruslit a pak jsem rychle vystřelil, asi jsem překvapil Frodlíka a padlo to tam,“ popsal Martin Kaut svůj první gól po návratu ze zámoří.

Po dobré první třetině se od druhé části nevyvíjel pro Pardubice zápas příliš dobře, nejprve inkasovaly v oslabení a od poloviny zápasu prohrávaly. I s ohledem na vysokou porážku v Liberci potřebovaly bodovat, aby hned na startu sezony opět nemusely prožívat nepříjemný tlak. „Vždycky je lepší nálada, když se vyhrává. Ale i kdybychom prohráli, tak nesmí nastat nějaká panika, furt je to začátek. Ale jsem hrozně rád, že máme důležité dva body do tabulky.“

Stejně jako v prvním duelu se Dynamu příliš nedařily přesilové hry, opět nevyužilo dvojnásobnou početní výhodu a inkasovalo při vlastní přesilovce, zároveň se ale také prosadilo v oslabení. „Myslím si, že proti Plzni to bylo mnohem lepší než v Liberci. Ale zase jsme měli pět na tři a nebylo to ono. Přesilovky rozhodují zápas a myslím si, že kdybychom dali nějaký gól v přesilovce, tak ten zápas mohl vypadat úplně jinak.“

„Určitě asi všichni ví, že Kuba Nakládal má výbornou střelu a myslím si, že Plzeň na to byla připravená a většinou tam u něj stáli, takže asi proto neměl tolik střel. Ale my si musíme udělat více variant, prostě když stojí u Nakliho, tak musíme mít další variantu a ta tam tentokrát nebyla,“ mluvil pardubický útočník o zapojení ostříleného obránce v přesilovkové formaci.

Nad sportovními akcemi stále visí hrozby jejich omezení. Jak se Kaut staví k tomu, že by se mohlo hrát bez diváků? „Abych pravdu řekl, tak tohle s fanoušky slyším poprvé, moc jsem na to nekoukal. Nebo něco jsem slyšel v kabině, ale to není naše věc, my se musíme soustředit na sebe,“ zakončil.

Sestřih utkání Pardubice – Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz