Kdo má pomoct Liberci k dalším úspěchům? Tohle je jeho TOP 5 posil

Čtyřikrát za posledních pět sezon vyhrál základní část Tipsport extraligy Liberec. Je jasné, že i pro následující ročník staví Bílí Tygři hodně silný tým.

Chance liga na Hokejka TV

Petr Kváča (G, 22 let)

Minulá sezona: Třinec, 30 zápasů (92,06 %, 2,22 G/Z)

Nejcitelnější ztrátou pro Liberec je odchod brankáře Dominika Hrachoviny. Z Petra Kváči ale může vyrůst gólman pro reprezentaci. V Třinci v něm viděli nástupce Šimona Hrubce, Kváča ale upřednostnil nabídku od Bílých Tygrů. Loni si vedl slušně, měl jedny z nejlepších analytických statistik mezi gólmany.

Mislav Rosandić (O, 25 let)

Minulá sezona: Mountfield a Vítkovice, 47 zápasů (4+7)

Ví se o něm, že má ohromný potenciál. Vyniká pohybem a útočnými choutkami. Jenže mezi extraligové hvězdy se zatím nezařadil, patří spíš k průměru. Každopádně se nedivte, pokud bude Rosandić jednou z komet blížící se sezony.

Dávid Gríger (Ú, 25 let)

Minulá sezona: Karlovy Vary, 48 zápasů (15+22)

Tohle je přestup, kterým nemůže Liberec nic zkazit. Gríger, to je prověřená kvalita. Dvakrát za sebou se v extralize dostal přes hranici třiceti bodů. Zářil v přesilovkách.

Tomáš Rachůnek (Ú, 29 let)

Minulá sezona: Karlovy Vary, 53 zápasů (26+27)

Patřil mezi deset nejlepších hokejistů uplynulé sezony: v 53 zápasech se blýskl 53 body (26+27). Liberci má pomoct zacelit díru po odchodu střelce Libora Hudáčka do KHL. Oba mají šikovné ruce a oba mají výjimečný přehled o hře.

Foto: hcbilitygri.cz

Tomáš Filippi (Ú, 28 let)

Minulá sezona: Magnitogorsk, KHL, 27 zápasů (5+7)

Filippi se do Liberce vrací z KHL. Pokud tentokrát u Bílých Tygrů zůstane po celý rok, o extraligovém favoritovi číslo jedna je jasno. Reprezentační forvard může sbírat bod na zápas, pomůže zejména v přesilovkách.

Foto: allhockey.ru

Aktuální kádr Bílí Tygři Liberec

Brankáři: Petr Kváča, Jaroslav Pavelka.

Obránci: Lukáš Derner, Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Ronald Knot, Petr Kolmann, Vratislav Kunst, Mislav Rosandić, Ladislav Šmíd.

Útočníci: Michal Birner, Michal Bulíř, Tomáš Filippi, Dávid Gríger, Ondřej Chrtek, Petr Jelínek, Radan Lenc, Adam Musil, Adam Najman, Jiří Průžek, Tomáš Rachůnek, Jakub Rychlovský, Jan Šír, Daniel Špaček, Jaroslav Vlach, Marek Zachar.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz