Kdo pokračuje ve Frýdku? Rysům mohou pomoci třinecké ikony

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Velkým úkolem Frýdku-Místku bude i v nadcházející sezoně ohrávat talenty z třinecké organizace. Kdo v prvoligovém klubu po odchodech Jana Bartka, Jana Hladonika a především Petra Kafky pokračuje?

partneři českého hokeje

Vedle hlavního kouče Vlastimila Wojnara bude nově stát jako asistent Jiří Raszka, jenž poslední dva roky působil na střídačce Ocelářů v extralize. Co se týče zkušenců, kteří mají za úkol pomáhat s výchovou mladíků, Rysi už uprostřed dubna ohlásili pokračování Rostislava Martynka a kapitána Milana Mikulíka.

Organizace dále uplatnila opce na obránce Filipa Hamana s Ondřejem Hrachovským, pod smlouvou jsou také Jakub Adámek, Šimon Jenáček a Jakub Michálek. Dále pak útočníci Lukáš Kaukič a Dan Przybyla a mladičký brankář Tomáš Suchánek.

Třinec dále prodloužil smlouvy s Janem Zahradníčkem a Davidem Kofroněm. Ti si můžou v jeho kádru vybudovat zase o kus silnější pozici, a tedy už by se v Chance lize nemuseli tolik objevovat, ale šanci mají pochopitelně i výše uvedení.

„Ve Frýdku jsem hodně prozřel a ujasnil si, co od hokeje vlastně chci. Teď jedu od začátku do konce v plném nasazení. Sedli mi i kondiční trenéři, takže si dnes dokonce přidávám,“ popisuje Jan Zahradníček na webu hcf-m.cz.

„Honza udělal velký pokrok. Měl poslední rok na to, aby ukázal, co v něm je, a šanci chytil za pačesy. Šel do sebe a hrál dobře nejen za Oceláře, ale i ve Frýdku-Místku. Je na něm vidět, že se vyhrál a začal si více věřit. Honza na to nevypadá, ale umí si najít nečekaně protihráče a pořádně jej trefit tělem. To bývá strašná rána, cítím to až na tribuně,“ usmívá se sportovní ředitel Ocelářů a jednatel Frýdku Jan Peterek.

S kým by měl záložní klub přinejmenším zkraje sezony počítat, to je brankář Ondřej Raszka. Rodák z Třince, jenž vlastní i polský pas, by měl ve Frýdku začít.

Ale ještě zpátky k matadorům: Jejich řady by mohly rozšířit ještě dvě třinecké ikony – Jiří Polanský a Martin Adamský!

„Jirka Polanský se ve svých 38 letech pomalu blíží k závěru své extraligové kariéry, proto od nás dostal nabídku do Frýdku-Místku, kde by se mohlo jednat o možnosti jeho zapojení do naší organizace v podobném stylu, jako to má například už několik let Rosťa Martynek,“ říká Peterek.

„V podobném duchu jednáme i se stejně starým Martinem Adamským, který by nám v určité roli mohl i nadále pomoci. Rozpočet je ovšem neúprosný a je těžké mít v týmu všechny hráče, které bychom si přáli, nebo si to zasloužili. Takže také zde čekáme, jak se celá situace vyvine,“ doplňuje.

Co se týče brankářského postu, o spolupráci s Lukášem Danečkem ještě organizace také jedná.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz