Kdo zastaví karlovarský válec? Doufám, že nikdo! směje se čtyřbodový Flek

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Takovou vítěznou šňůru nepamatují příznivci karlovarského hokeje dlouho. Energie převálcovala dalšího soupeře a vyhrála tak popáté v řadě. Západočeši po zvládnutém derby porazili i Olomouc, pro kterou to je třetí porážka v řadě.

Jágr Chance liga

Kdo rozjetý karlovarský válec zastaví? „Doufám, že nikdo!“ směje se čtyřbodový Jakub Flek, jenž byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. „Samozřejmě musíme jít zápas od zápasu. Už je to za námi, nemůžeme koukat, zda jsme pět zápasů za sebou vyhráli, nebo prohráli. Na každý se musíme připravit a jít do něj naplno,“ dodává.

První dvacetiminutovka ovšem konečnému výsledku příliš nenaznačovala. Karlovarští se zdáli unaveni z náročného derby, zatímco Hanáci měli na ledě převahu. „První třetina byla hodně ospalá. Tam kdybychom prohrávali 0:3, nikdo se nemohl divit,“ přiznává forvard s devítkou na zádech.

Ačkoliv měli kohouti převahu, byli to právě domácí, kteří udeřili jako první. Po Flekově přihrávce poslal gól do šatny Mory Tomáš Rachůnek. „Asi to pro ně nebylo nic příjemného, když do nás celou třetinu valili a měli hodně šancí. Pak to bylo poprvé, co jsem se za třetinu podíval za červenou čáru, Rachna (Tomáš Rachůnek, pozn. red.) si tam suprově najel a já mu trefil pouze hokejku.“

Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým

Druhé střetnutí Mory a energetiků se rozhodně nehrálo v rukavičkách. Ty ve druhé třetině shodili Ondřej Šafář s Janem Káňou, bitka nakonec skončila remízou. „Tu předcházející situaci jsem neviděl, viděl jsem až když se tam kluci kočkovali, ale v šatně jsem ho chválil, že se toho nebál. Myslím si, že dobrý souboj,“ pochválil pěstní souboj Flek.

Energetici nakonec zvítězili vysoko 5:0, na čemž se obdivuhodnými čtyřmi body podílel právě Jakub Flek. Ten k jedné brance přidal tři asistence. Kohoutům nebylo nic platné ani to, že soupeře přestříleli poměrem 33:25. Celku z lázeňského města stačí ke skórování málo, vždyť se pyšní nejlepší procentuální úspěšností střelby v Tipsport extralize.

Pěstní souboj Ondřeje Šafáře a Jana Káni

Jakub Flek navíc překonal parádní milník, když odehrál stý zápas v nejvyšší soutěži. „Puk jsem si neschoval, protože jsem o tom popravdě ani nevěděl, dozvěděl jsem se to až před zápasem. Asi to byl pro mě zápas jako každý jiný, samozřejmě doufám, že jich bude ještě hodně, ale máme v šatně borce, co jich mají osm set,“ usmívá se rychlonohý útočník.

Západočechy nyní čeká dlouhá série čtyř venkovních zápasů, z čehož tři sehrají ještě před reprezentační pauzou. „Musíme jít do toho jako do každého zápasu. Utkání venku budou určitě těžší, ale dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým,“ burcuje karlovarská raketa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz