Když netrefím prázdnou bránu, nemůžu mluvit o smůle, ví Doležal

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Ve čtvrtfinálové sérii play off Chance ligy mezi Českými Budějovicemi a Havířovem se paradoxně víc daří hostujícím týmům. Doma zvítězil pouze Motor v zahajovacím utkání. Potom uspěl moravský celek v Budvar aréně a Jihočeši dvakrát triumfovali na ledě Gascontrol arény. Pátý duel se uskutečnil u břehu Vltavy a znovu vyhráli hosté.

MS U20 2020

„Nevím, jestli to je tlakem na naše výsledky nebo si říkáme, že soupeř se porazí sám. Ale věřím, že v Havířově ukážeme kvalitu,“ říká před šestým zápasem křídelník Zdeněk Doležal.

Českobudějovičtí se vraceli ze severu Moravy za nadějného stavu 3:1 na utkání a mohli všechno ukončit před vlastním publikem. Jenže se jim nedařilo od začátku. V 7. minutě prohrávali 0:2.

„Těžko říct, čím to je, ale zhruba od poslední čtvrtiny základní části a taky v play off jsou naše vstupy do zápasů prostě strašné. Nevím, jestli to je tím, že soupeři se dokážou na nás připravit. Dneska jsme začali zápas s dvougólovovou ztrátou a to je špatné,“ přiznává pětadvacetileté pravé křídlo.

Situace ale rozhodně nebyla taková, že by Havířov jednoznačně ovládal ledovou plochu. Naopak, Jihočeši postupně setřásli úvodní rozpaky a posledních pět minut první části se docela zabydleli v útočném pásmu. „Asi třikrát jsem zvedal ruce nad hlavu,“ vypráví Zdeněk Doležal o svých příležitostech. „Ale když netrefím prázdnou bránu, tak nemůžu mluvit o smůle. To prostě musí skončit v bráně,“ sype si popel na hlavu.

Brzy po vstupu do druhé periody snížil Cody Bradley v početní výhodě po přihrávkách svých spoluhráčů z útočné řady Zdeňka Doležala a Václava Karabáčka, ale před polovinou základní hrací doby hosté znovu odskočili na rozdíl dvou gólů.

„Vytvořili jsme si loženky i ve druhé třetině a minimálně od poloviny zápasu jsme hráli dobře. Havířov nám odskočil z ojedinělé akce. Výborně jsme zvládli oslabení tři na pět a potom jsme měli dost šancí na obrat,“ soudí bývalý slávista, jenž posílil Jihočechy loni v létě.

Motoru se podařilo zkorigovat ztrátu na začátku třetí dvacetiminutovky. Střelcem byl znovu Cody Bradley po přihrávkách Zdeňka Doležala a kapitána Zdeňka Kutláka. Zbývalo víc než osmnáct minut na vyrovnání. Domácí zvyšovali tlak a zejména v přesilovce, kterou hráli od 55. minuty, doslova drtili svého soupeře.

Ve vyložené pozici ale před brankářem Ondřejem Bláhou neuspěl ani Zdeněk Doležal. „Když jsem chtěl zvednout puk, tak tam přišel nějaký háček nebo sekera. Proto jsem to nezvedl. Ale byly tam jiné šance. Tahle nevyužitá přesilovka nás mrzela hodně, bylo to na spadnutí,“ lituje autor dvou finálních asistencí.

Mužstvo od Černé věže už nepřidalo další gólovou trefu ani při power play. Ve 49. minutě napálil Pavel Pýcha tyčku, to samé v úplném závěru Žiga Pavlin. „Možná tam byla trocha smůly, ale dost pravděpodobně jsme si vybrali trest za to, jak jsme vstoupili do zápasu,“ přemýšlí člen jediné produktivní řady Jihočechů v pátém střetnutí s Havířovem. Trenér Václav Prospal dokonce na tiskové konferenci zmínil, že hrála jenom jedna lajna a ostatní se vezli jako pasažéři.

„Dovolím si oponovat,“ zvedá obočí Zdeněk Doležal. „Jak znám tady všechny kluky, dal bych za ně ruku do ohně, že nikdo nic nevypustil. Musím uznat, že naší trojici se daří výborně. Hrajeme super. Ale i my jsme zazdili šance, takže to padá na naše hlavy, stejně jako na hlavy ostatních,“ volá po spravedlivém hodnocení šikovný hokejista, který v pěti zápasech prvoligového čtvrtfinále zaznamenal tři góly a čtyři nahrávky.

Narůstající převaha Motoru v závěrečné třetině pátého duelu s Havířovem do značné míry pramenila z velmi dobrého fyzického fondu, který hráči nabrali během letní přípravy pod taktovkou náročných trenérů Václava Prospala a Aleše Tottera.

„Dá se říct, že na tom hodně stavíme. Myslím, že dneska to bylo znovu diametrální. Jenže naše fyzička přišla vniveč kvůli neproměněným šancím. Pokud to bude takhle pokračovat, bude se dramatizovat každý zápas. Ale věřím, že v Havířově ukážeme kvalitu,“ opakuje Zdeněk Doležal.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz