Ke Vsetínu dobrý hokej patří, říká Kucharczyk. Slavit bude čtyři dny

Foto: Martin Pavík, Zdeněk Piňos, hc-vsetin.cz

Slavný vsetínský klub se raduje z úspěchu. Valachům se totiž podařilo postoupit do WSM Ligy. Rozhodla o tom jejich čtvrteční výhra 7:3 na ledě Jablonce nad Nisou. Vyprodaný zimní stadion v podhůří Jizerských hor sledoval dominanci Vsetína, který se dostal do vysokého vedení. Hokejisté i fanoušci Valašského hokejového klubu se po zápase mohli ještě dlouho do noci radovat se zlatým pohárem v pozadí. A WSM Liga bude mít již od nového ročníku nového zástupce. Severočeský Most totiž vystřídá právě Vsetín.

Nový fanshop

Pravidelný návštěvník jabloneckých domácích ligových zápasů byl nejspíš překvapen, když přišel na zimní stadion. Ten byl totiž už hodinu před utkáním plný. Mohlo za to zejména mnoho fanoušků Valašského hokejového klubu. Ti přijeli až z druhého konce republiky, aby se podívali na vysoké vítězství svých příznivců, které jim zároveň zajistilo titul pro mistra 2. ligy a zejména postup do WSM Ligy.

„Nevím, co na to říct. To, že naši fanoušci jeli v tak hojném počtu a tak daleko, vystihuje vše. Máme výborné fanoušky,“ těšilo Radima Kucharczyka, který jako první předstoupil před hrstku novinářů. Po skončení zápasu si Valaši přebrali z rukou viceprezidenta Českého svazu ledního hokeje Miloslava Šeby a primátora města Jablonce nad Nisou Petra Beitla pohár pro vítěze 2. ligy.

Poté už naplno propukly oslavy hráčů s fanoušky. Na ledě i v hledišti se to ještě dlouhé desítky minut hemžilo postavami ve žlutozelených dresech. „Myslím, že oslavy budou dlouhé v řádu dnů, někdo tím možná stráví i týden. Já už mám věk, takže budu slavit maximálně tři nebo čtyři dny. Cítím, že už stárnu,“ usmíval se útočník, který přišel do Vsetína před touto sezónou z Olomouce.

„To, že naši fanoušci jeli v tak hojném počtu a tak daleko, vystihuje vše. Máme výborné fanoušky.“

Vsetín už před sezónou jasně proklamoval, že je jeho cílem postup do 1. ligy. A za tím si také Valaši celou sezónu šli. Jako lídr ovládl Vsetín play off východní skupiny. V kvalifikaci měl sice nakonec stejný počet bodů jako Havlíčkův Brod, Valachům však pomohlo lepší skóre ve výsledné tabulce. „Šli jsme si za tím všichni už od začátku. Ale bylo to těžké, hlavně po prvním kole, v němž jsme prohráli. Baráž ale nikdy není jednoduchá, ale až tak těžké jsme to nečekali,“ přiznal Radim Kucharczyk.

Zatímco Kucharczykovi spoluhráči v kabině slavili a plzeňské pivo z plechovek teklo proudem, zkušený hráč a pamětník posledního titulu Vsetína hledal slova, aby vyjádřil pocity z neskutečné postupové radosti. „Postup nás těší hlavně kvůli fanouškům a našemu městu. Ke Vsetínu prostě dobrý hokej patří.“

Vsetínský hokej se po deseti letech opět vrací na českou profesionální hokejovou scénu. Po pádu z extraligy totiž dosud Valaši působili ve 2. lize. „Já už jsem nějaké postupy zažil. Musím říct, že postup z 1. ligy do extraligy byl těžší než ten do 1. ligy,“ porovnával Radim Kucharczyk a zároveň trochu zalovil ve své paměti.

„Baráž nikdy není jednoduchá, ale až tak těžké jsme to nečekali.“

Cesta vsetínských hráčů i fanoušků z Jablonce nad Nisou bude tedy nejspíš pořádně dlouhá a veselá. Na slavný Lapač se totiž již v září vrátí zápasy profesionálního hokeje, bude se zde hrát WSM Liga.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz