Kemp sudích v Táboře: vzdělávání, mítink s trenéry i hokejový zápas

Foto: APK LH

30. července 2023, 16:17

Ondřej Mach

Čtyřicet extraligových rozhodčích se tento týden zúčastnilo předsezonního kempu v jihočeském Táboře. Soustředění premiérově pořádala APK LH, kromě toho nově proběhlo setkání s takřka kompletní sestavou trenérů.

„Oproti minulým letům dostali rozhodčí mnohem větší prostor na ledě, změny se dočkalo fyzické testování. Velký důraz jsme pak kladli na oblast game managmentu a komunikace, ať už vzájemné či té s hráči a trenéry,“ uvedl v tiskové zprávě hlavní mentor a organizátor akce Vladimír Pešina.

„Velký důraz jsme pak kladli na oblast game managmentu a komunikace.“

Pro účastníky byl připravený program zahrnující přednáškové bloky a workshopy, kromě přípravy na ledě i suchu podstoupili arbitři také testování týkající se pravidel. Další poznatky mohli načerpat ještě v oblastech osobního tréninku či stravy.

Pozitivní ohlasy přinesla beseda hlavních a čárových rozhodčích s extraligovými kouči. Obě strany diskutovaly o řešení krizových situací – výstupem má být kvalitnější komunikace v průběhu zápasů.

„Za APK a rozhodčí rozhodně cítíme, že je potřeba být v rozhodnutích během následující sezony důslední a především konzistentní. Od společné schůzky si slibujeme i zvýšení respektu v komunikaci. Na jejím zkvalitnění jsme za pomoci odborníků intenzivně pracovali po celou dobu kempu,“ řekl Pešina.

Atmosféru čtyřdenního kempu mimo jiné odlehčil hokejový duel, ve kterém sudí okusili dění na ledě z opačné perspektivy. O emotivní okamžiky přitom nebyla nouze...

„Řekl bych, že to přesně zapadlo do konceptu dostat kluky i do méně komfortní zóny.“

„Právě proto jsme zápasy čtyř proti čtyřem zařadili. Řekl bych, že to přesně zapadlo do konceptu dostat kluky i do méně komfortní zóny,“ přidal s úsměvem šéf rozhodčích.

Foto: APK LH

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz