Kesselová a kdo dál? Rodinné příslušnice známých hokejistů na MS žen

Foto: iihf.com

13. dubna 12:23

David Jahoda

(ESPOO, od našeho zpravodaje) Věděli jste, že na mistrovství světa žen ve finském Espoo nastoupilo hned několik hráček, které jsou v příbuzenském vztahu s – ať už stále aktivními, nebo bývalými – známými hokejisty? Podívejte se, které to jsou.

Nový fanshop

Amanda Kessel (USA, útočnice, 27 let)

Ano, odhadujete správně. Nejspíš už jste o Amandě Kesselové slyšeli. Jde o sestru Philla Kessela, aktuálně útočníka Pittsburghu Penguins. Útočnice působící v NWHL za tým Metropolitan Riveters má doma už dvě zlaté medaile z MS a jedno z olympiády. V Espoo patří mezi opory hlavního favorita na titul, za pět zápasů zaznamenala pět bodů (3+2).

Foto: iihf.com

post-gazette.com

post-gazette.com

Naděžda Morozovová (Rusko, brankářka, 22 let) 

Její bratranec je bývalý hráč Pittsburghu, kapitán ruské reprezentace, dvojnásobný mistr světa a KHL Alexej Morozov. Naděždě Morozovové se v hokejovém CV zatím blýská hlavně bronzová medaile z mistrovství světa roku 2016. V Espoo hraje už na svém třetím šampionátu, a v ruské kleci čape velmi dobře. Ve třech zápasech zklikvidovala gólmanka Krasnojarsku 93,62 % střel, na kontě už má i jednu nulu. 

Foto: iihf.com

Jesse Compherová (USA, útočnice, 19 let)

Mladičká útočnice je na svém prvním mistrovství. Hráčka bostonské univerzity zatím odehrála na letošním světovém šampionátu čtyři utkání, v nichž si připsala jednu asistenci. V Coloradu Avalanche hraje její bratr J. T. Compher, který v aktuální sezoně pomohl Lavinám 32 body do play off. 

Foto: iihf.com

Foto: imagesvc.timeincapp.com

Sarah Nurse (Kanada, útočnice, 24 let)

Její bratranec Darnell Nurse má za sebou pět sezon v týmu Edmonton Oilers. Pro Sarah Nursovou, která jinak v ročníku 2018/19 působila v kanadské CWHL za Toronto Furies, je tohle první mistrovství světa. A vede si výborně. Po pěti zápasech má na svém kontě šest bodů (2+4) a je třetí nejproduktivnější hráčkou Kanady. 

Foto: iihf.com

Foto: nhl.com

Rebecca Johnstonová (Kanada, útočnice, 29 let)

Jedna z nejzkušenějších hráček vicemistryň z posledních čtyř let, tohle je pro ni už devátý šampionát. Zatím na něm v pěti zápasech zaznamenala dvě branky. Útočnice, která posledních pět let hrála v kanadské CWHL za Calgary Inferno, je neteří 62letého Mikea Johnstona, který vedl v NHL necelé dvě sezony Pittsburgh Penguins, jako asistent pak působil třeba v Los Angeles nebo Vancouveru. 

Foto: iihf.com

Foto: cdn-s3.si.com

Fanny Rasková (Švédsko, útočnice, 27 let)

Ze všech zde zmíněných žen je po letošním šampionátu nejsmutnější, Švédky totiž poprvé v historii spadly. K záchraně nepomohly ani její čtyři asistence. Dvakrát veselý nemůže být z letošní sezony ani její bratr Victor Rask, který byl v lednu vyměněn z Caroliny do Minnesoty za Švýcara Nina Niederreitera. Wild na rozdíl od Hurricanes do play off nepostoupili. Rask si po výměně připsal jen tři body v 23 duelech.

Foto: iihf.com

Foto: imagesvc.timeincapp.com

Alina Müllerová (Švýcarsko, útočnice, 21 let)

Za New Jersey Devils hraje její bratr Mirco Müller, který je jedním ze šesti švýcarských obránců, kteří v aktuální sezoně zasáhli do NHL. Aline Müllerová, která je oproti němu o tři roky mladší, na turnaji v Espoo zapsala v pěti zápasech dva body (1+1). A svou sbírku už nerozšíří, protože Švýcarky ve čtvrtfinále nestačily na Rusky. 

Foto: iihf.com

Foto: nhl.com

Jessica Schlegelová (Švýcarsko, útočnice, 18 let)

Možná si vybavíte jejího bratra, brankáře Niklase Schlegela, který se před dvěma lety na jeden zápas objevil v brance Švýcarska na mistrovství světa. A bylo to proti Česku. Teprve 18letá Schlegelová, která jinak obléká barvy Curychu, si v pěti zápasech v Espoo nepřipsala ani bod.

Foto: iihf.com

Foto: www.watson.ch


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz