KHL nechce dluhy: Tresty pro vedení Vladivostoku a zákaz přestupů

11. října 15:01

Václav Jáchim

Dlouhodobé potíže se splácením pohledávek trápí ruský Admiral Vladivostok. Dva přední činovníky Sergeje Sošnikova a Alexandera Selivanova nyní vedení KHL potrestalo diskvalifikací, klub navíc nesmí měnit hráče ani angažovat nové posily.

Plekanec Chance liga

Představitelé ruské soutěže reagují na skutečnost, že bossové Admiralu před sezonou neuvedli pravdivé informace o finančních záležitostech. Jak zmiňují stránky khl.ru, hokejový Vladivostok dluží hráčům a dalším zaměstnancům částku 102,8 miliónů rublů.

Jde o nové pohledávky, ale také o dluhy z předchozího období, kdy Kontinentální ligu hrála jiná společnost. Ve Vladivostoku letos na jaře založili novou, která převzala licenci a pokračuje v KHL.

Představitelé soutěže s tím ovšem nesouhlasí, Sošnikova a Selivanova viní z účelového jednání proti reglementu KHL. A prostřednictvím diskvalifikace omezují jejich působení v lize. „Razíme nulou toleranci k nevyplácení mezd hráčům a k nedodržování platebního kalendáře," uvedl šéf soutěže Dmitrij Černyšenko na webu KHL.

Admiral, kam nedávno přišli čeští krajánci Karel Kubát a Vojtěch Polák, nesmí realizovat nové přestupy. „Klub má pozastavenou možnost kupovat hráče a dělat výměny. Omezení platí do chvíle, než budou vyrovnány veškeré dluhy," doplnil Černyšenko.

Diskvalifikovaní bossové by neměli v KHL působit na žádné pozici, Sergej Sošnikov ovšem záhy po oznámení trestu naznačil, že se tím řídit nemíní. „Budeme pracovat dál. KHL žije svými zákony, aniž by brala v úvahu občansko-právní kodex. Ze strany KHL jde o nezákonný postup..Věc řešíme s právníky, kteří nás upozorňovali na možnost diskvalifikace," řekl serveru championat.ru.

Sošnikov viní z problémů předchozí majitele Admiralu Vladivostok. „Ti přivedli klub k bankrotu, je měla KHl diskvalifikovat," zdůraznil. Podle svých slov se snažil o to, aby nová společnost fungovala transparentně a neměla vůči hráčům dluhy. „V této sezoně se nám to daří, všechny pohledávky jsme uhradili," dodal.

Bývalý útočník Alexander Selivanov je trestán za to, že podpisem na dokumentech pro KHL potvrdil informaci, podle níž Admiral nemá žádné neuhrazené závazky. „V jeho i mém případě je diskvalifikace nezákonná, s dřívější organizací nemáme nic společného," zopakoval závěrem Sošnikov.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz