KHL počítala se Slovanem, pak musela měnit rozpis. Soutěž uvidí Davos i Šanghaj

Foto: Instagram HC Slovan Bratislava

11. července 15:10

Václav Jáchim

NHL zveřejnila program základní části před dvěma týdny, přitom začíná o měsíc později než Kontinentální liga. Představitelé ruské soutěže si dali na čas, dnes představili kompletní rozlosování a definitivně potvrdili, že nový ročník zahájí jen 24 klubů.

Nový fanshop

KHL dlouho počítala s účastí Slovanu Bratislava, nejasnosti kolem budoucnosti slovenského klubu se promítly i do kalendáře zápasů. „V březnu Rada ředitelů KHL potvrdila Slovan v soutěži, tehdy jsme přistoupili k vytváření programu utkání. Jenže Slovan nedoložil patřičné dokumenty a v lize nakonec pokračovat nebude, museli jsme tedy připravit jiný rozpis," vysvětlil na stránkách webu championat ru viceprezident KHL Georgij Kobyljanskij.

Další změna si týká Kunlunu. „Čínská republika bude slavit velký svátek, přičemž dojde k omezení letů do Pekingu. Bylo rozhodnuto, že Kunlun sehraje šest domácích zápasů v Šanghaji," uvedl Kobyljanskij. Tým, jehož dres obléknou Šimon Hrubec a Andrej Šustr, už v tamní moderní hale nastupoval.

Tahle novinka je poměrně čerstvá, proto KHL posunula oficiální zveřejnění itineráře základní části o týden. „Podle reglementu ho musíme oznámit nejpozději 45 dní před prvním utkáním, podmínku jsme splnili," pochvaloval si Kobyljanskij, přičemž doplnil, že přípravy provázela zdlouhavá jednání s kluby ohledně programu v jednotlivých arénách.

Základní část KHL nabídne 744 utkání, hrát ji bude 24 klubů. Soutěž startuje 1. září duelem mezi CSKA Moskva a Omskem. Jde o reprízu jarního finále Gagarinova poháru, který vyhráli hokejisté CSKA Moskva. Ti navíc v uplynulém ročníku ovládli také základní část. Dlouhodobá fáze skončí 27. února a bude mít tři šestidenní přestávky, v nichž se sborná zúčastní Euro Hockey Tour. Play off zahájí 1. března, příští majitel Gagarinova poháru bude znám nejpozději 30. dubna 2020.

Foto: Twitterový profil KHL

Jelikož ze soutěže vystoupil Slovan Bratislava, a KHL bude mít 24 účastníků, došlo k úpravám složení konferencí a divizí. Východní konferenci opouští Torpedo Nižnij Novgorod a míří do Tarasovovy divize, jeho dosavadní místo v Charlamovově divizi obsadí Novosibirsk. Přesun do západního teritoria by byl logický v případě Omsku, který má dál potíže s domácí arénou a zápasy bude znovu hrát na předměstí Moskvy. Avangard ovšem působení ve Východní konferenci uhájil.

Každý tým KHL sehraje v základní části 62 utkání – 46 systémem doma venku, dalších 10 se soupeři ze své divize a 6 pak proti týmům ze sousedních divizí v rámci konferencí. Ruská liga jde cestou častějších derby, jsou to například zápasy mezi CSKA Moskva a Petrohradem, resp. Kazaně s Ufou. Posledně zmíněná dvojice si to rozdá i mimo území Ruské federace, 23. prosince bude duel Kazaně s Ufou hostit švýcarský Davos. KHL bude premiérově k vidění také v kazašském Almaty, Barys Nur-Sultan (dříve Astana) tam 17. září vyzve Spartak Moskva, tři dny nato pak Čeljabinsk

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz