KHL věří v ostrý start i domov zahraničních týmů. Dluží už jen Amur

5. srpna 18:04

Václav Jáchim

Jiné soutěže odkládají start nové sezony, ruská KHL nikoli. „Na 98 procent mohu říci, že začneme 2. září," uvedl šéf ligy Alexej Morozov v pořadu ruské stanice Match TV

Chance liga na Hokejka TV

Podle jeho slov se kluby intenzivně připravují a také dodržují striktní pravidla v souvislosti s pandemií koronaviru. „Věříme, že hráči budou respektovat naše doporučení, která se týkají covid-19. Plánujeme, že každý tým sehraje v základní části všech 60 utkání, přičemž máme určitý prostor k případnému přeložení některých zápasů," uvedl prezident KHL.

Ruská soutěž čelí některým opatřením, jež vyplývají z epidemiologické situace. Prozatím do příštího týdne platí omezení cestování do Ruské federace i opačným směrem, což by se výrazně dotýkalo zahraničních účastníků Kontinentální ligy. Klíčové budou rovněž podmínky v jednotlivých zemích. Morozov ovšem věří, že tenhle otazník postupně zmizí.

„Zatím víme, že zápasy nelze uskutečnit v Kazachstánu, ale hokejisté Barysu už začali s tréninkem. Program soutěžních utkání jsme připravili tak, aby týmy jako Jokerit, Barys nebo Minsk zahájily sezonu zápasy venku. V Ruské federaci," uvedl Morozov. Kalendář dosud nebyl zveřejněn, stát by se tak mělo v pátek 7. srpna. Tedy zhruba tři týdny před plánovaným zahájením soutěže.

Kontinentální ligu hraje také Dinamo Riga, situace lotyšského klubu se během posledních dnů zlepšila. „Se zástupci Dinama jsme hovořili, vyloučili, že by se na domácí zápasy chtěli stěhovat. V Lotyšsku byla zrušena povinnost karantény po příjezdu ze zahraničí, v klubu plánují, že všechna domácí utkání sehrají na svém ledě," uvedl Morozov.

Foto: twitter.com/khl_eng

Stejný záměr má Jokerit Helsinky. U finského týmu se spekulovalo, že by pro úvod sezony mohl najít azyl v Petrohradu, ovšem šéf KHL potvrdil stěhování jen u čínského Kunlunu: „Ten bude hrát v Mytiščích, což jsme už dřív potvrdili." Pokud se nezmění podmínky v Kazachstánu, mohl by se přesun týkat také Barysu Nur-Sultan. „Zástupci klubu už hovořili s jedním ruským týmem KHL, že by své domácí zápasy odehráli tam," připustil Morozov.

Definitivní podobu kalendáře sezony může ještě ovlivnit ekonomická situace, liga stále čeká na potvrzení o účasti všech klubů. Podle Morozova bude jasno do konce týdne. Většina organizací vyřešila pohledávky a je připravena na nový ročník. „Dluhy má ještě Amur Chabarovsk, nicméně tamní gubernátor přislíbil, že všechno bude uhrazeno.a klub zůstane v soutěži," uzavřel prezident soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz