Kladenský ČEZ stadion čeká rekonstrukce za 150 milionů korun

Foto: rytirikladno.cz

Kladenský ČEZ stadion brzy dostane novou střechu. Na jaro 2021 se plánuje rekonstrukce za zhruba 150 milionů korun. Město nyní na zakázku vypsalo výběrové řízení.

Chance liga na Hokejka TV

„Rekonstrukce je pro nás velmi důležitá a musí se udělat," říká na webu Rytířů jejich majitel Jaromír Jágr.

„Proto si velice vážíme spolupráce s městem, které nám díky své podpoře umožní stadion opravit a modernizovat. Věříme, že se vše stihne v pauze mezi sezonami v příštím roce a neovlivní to harmonogram klubu,“ dodal Jágr.

Nová střecha je opravdu potřeba. Stávající konstrukce je totiž v havarijním stavu a musí být pod neustálým dohledem odborníků. Vše monitorují také speciální čidla.

„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá," potvrdil pro rytirikladno.cz primátor Dan Jiránek.

A vyjmenovaná, co vše se chystá: „Zimní stadion dostane novou střechu, zateplené opláštění, nová okna i elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému."

„Věříme, že se vše stihne v pauze mezi sezonami."

Střecha bude z ocelových nosníků, na které se osadí skládaný střešní plášť. „Řešení je navrženo tak, aby v následujících letech umožnilo další rozvoj technologií a modernizaci stadionu. Cena je hlavním kritériem veřejné zakázky,“ říká na kladenských stránkách radní Jiří Chvojka.

Stadion zároveň získá novou fasádu. Připomínáme, že poslední rekonstrukce ČEZ stadionu se datuje k roku 2014.

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář: Adam Brízgala, Andrej Košarišťan.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha.

Foto: rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz