Kladno bude čekat na baráž 40 dnů. Šílená pauza, ví Hlava a přemýšlí o dovolené

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Hotovo, šmitec. Rytíři svou novoroční stíhací jízdu, jejímž cílem byly příčky mimo baráž, nedotáhli a po nedělní prohře 0:3 v Brně budou muset svou extraligovou příslušnost hájit v polovině dubna proti vítězi Chance ligy.

Zatímco vítěz druhé nejvyšší soutěže musí projít náročným play off a zvládnout až čtyři série, Středočeši nejspíš dostanou dovolenou a až pak se začnou připravovat na klíčovou část sezony. 

Po nedělním zápase v Brně máte jistou baráž, čeká vás však neskutečných 40 dnů volna.
Už po zápase jsme to trochu nakousli v šatně, uvidíme. Po úterním zápase se dohodneme, co a jak bude. Nějaké volno asi bude. Ta pauza je fakt šílená a bude hrozně těžké se udržovat v nějaké kondici a zápasovém tempu, protože čekání bude hrozně dlouhé. Ještě máme před sebou úterní zápas v O2 areně, kde budeme hrát víceméně pro lidi. Je třeba si to užít a po zápase domluvíme, co bude dál.

To je skoro na nějakou dovolenou, ne?
Určitě. Bude potřeba někam vypadnout, protože kdybychom byli furt zavření na zimáku, tak se tam po týdnu pozabíjíme a bylo to by to hrozně náročné hlavně na hlavu. Bude důležité si odpočinout, přijít na jiné myšlenky a pak po nějakém volnu, co proběhne, bude čas se připravovat a soustředit na baráž.

Máte vy sám nějaký plán, kam byste vyrazil?
Uvidíme, jak dlouhé volno bude. Nějaké welness nebo nějaké hory asi proběhnou. Aby si člověk vyčistil hlavu, tak to bude potřeba.

„Bude potřeba někam vypadnout, protože kdybychom byli furt zavření na zimáku, tak se tam po týdnu pozabíjíme."

K samotnému zápasu v Brně – s jakým cílem jste do něj šli?
Jeli jsme do Brna s tím, že chceme jednoznačně vyhrát. Dokud tam byla nějaká malá naděje, tak jsme chtěli makat. Myslím si, že jsme nepředvedli úplně špatný výkon, nebylo to tak hrozné. Brno nás vytrestalo z těch šancí, které jsme mu sami nabídli. Naopak naše šance jsme nedali, gólman jim skvěle zachytal. Udělali jsme z něj gólmana do NHL, zápas mohl vypadat jinak. Brno využilo své šance, je to tak a teď už s tím nic neuděláme.

Stihli jste v mezičase vnímat, jak hrají Karlovy Vary?
Nějak jsme to nesledovali, koukli jsme se až po zápase v šatně, jak hrají. A vyhrály.

Jak moc vás při utkání v Brně zlomila neúspěšná trenérská výzva při gólu domácích na 1:0?
Tyto výzvy jsou buď, anebo. Následné oslabení jsme ubránili a furt tam byla nějaká šance, abychom třeba vyrovnali. Pak jsme ale dostali na 0:2, marně jsme dotahovali a domácí si to dobře hlídali. Nikam nelítali, nepropadávali.

„Brno nás vytrestalo z těch šancí, které jsme mu sami nabídli."

V posledních týdnech to nejprve vypadalo, že si jdete pro záchranu a možná i předkolo. Nedošel vám znovu trochu dech?
Neřekl bych, že by nám došel dech. Není úplně jednoduché, abychom vyhráli každý zápas. V každém utkání po novém roce jsme ukázali pravou tvář týmu, po nějakých změnách si to sedlo a myslím si, že od nového roku se nemáme za co stydět. Je škoda toho promarněného začátku. Tam kdybychom třeba udělali tři, čtyři zápasy, tak jsme se teď mohli bavit o něčem jiném.

Berete baráž jako první dílčí úspěch na cestě za záchranou, nebo převládá zklamání?
Jeden tým jsme pod sebe dostali, což bylo důležité. Jestli to bude úspěch, nebo neúspěch, to si asi řekneme po té baráži. Na začátku sezony byl jasný cíl – zachránit extraligu pro Kladno. Aby si ji lidé mohli na Kladně znovu užít. Přeci jen letos jsme to měli hrozně náročné tím, že jsme furt dojížděli do Chomutova, a hráli jsme tedy prakticky celou sezonu venku. Už jen pro lidi, co nás jezdili podporovat do Chomutova nebo na jiné venkovní zimáky, tak pro ně chceme extraligu zachránit, aby příští rok mohli chodit na extraligu.

„Od nového roku se nemáme za co stydět. Je škoda toho promarněného začátku."

Teď budete čekat na vítěze Chance ligy. Je mezi oběma soutěžemi velký rozdíl?
Je tam opravdu velký rozdíl. Je tam však hodně pro a proti. Vítěz Chance ligy bude v zápasovém tempu, my nebudeme. My naopak budeme odpočinutí, oni naopak mohou mít zraněné hráče… Jsou tam prostě věci, které půjdou proti sobě, a uvidíme, jak to bude vypadat. Myslím si, že i play off v Chance lize bude celkově zajímavé a uvidíme, kdo na nás vypadne. My se musíme připravit takovým způsobem, abychom nedali soupeři čuchnout.

Kdo podle vás letos vyhraje Chance ligu?
Myslím si, že třeba Vsetín by mohl postoupit. Jinak vůbec nevím, letos jsem to vůbec nesledoval. Vím, že Vsetín má docela dobře poskládaný tým i na play off. Mohou ale vyskočit i Litoměřice nebo Třebíč, bude to zajímavé. 

Ale zrovna na Vsetíně se hraje všem špatně, ne?
Chodí tam hodně lidí a je to tam takového všelijaké. Uvidíme, jak to dopadne.

„Vím, že Vsetín má docela dobře poskládaný tým i na play off."

V úterý vás čeká velký souboj se Spartou v O2 areně na podporu Ukrajiny. Přeci jen by měl asi trochu větší náboj, kdybyste pořád ještě o něco hráli, souhlasíte?
Samozřejmě by ten zápas vypadal asi trochu jinak, kdyby nám ještě o něco šlo. Ale řekli jsme, že když se udělala takhle velká akce, která má pomoct a lidé opravdu přijdou, a třeba bude dokonce vyprodáno, tak si nechceme udělat nějakou ostudu. Určitě z toho nechceme dělat nějaký pouťák nebo aby to vypadalo jako přátelák. Pojedeme do Prahy s cílem vyhrát, maličko se nám zase může zvednout sebevědomí před baráží. Sebevědomí je důležité.

Jak vůbec vnímáte podobné akce?
Jestli to někomu pomůže, tak je to určitě prospěšné. My jsme letos v O2 areně odehráli výborné zápasy. Asi by byl rozdíl, kdybychom hráli na Kladně, ale v Chomutově je to pro nás furt trochu venkovní. V Praze to bude našlapané, těšíme se na to a půjdeme si to užít.

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz