Kladno hledá trenéra, pod smlouvou má 16 hráčů. Na soupisce je také Jágr

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

30. dubna 2018, 15:57

Adam Bagar

Letos to nevyšlo, ale v příští sezoně bude Kladno znovu usilovat o návrat do nejvyšší soutěže. Ovšem už bez kouče Miloslava Hořavy, jenž se po neúspěšné baráži rozhodl nepokračovat. Majitel Jaromír Jágr tak musí v těchto dnech řešit nejen skladbu hráčského kádru, ale i trenérského štábu. Aktuálně mají Rytíři na soupisce 16 hráčů, jedním z nich je právě legendární útočník s 68 na zádech.

Nový fanshop

Jaromír Jágr se rozhodl uplatnit opci hned 11 hokejistům z letošního kádru. Dres Rytířů budou dál oblékat brankáři Lukáš Cikánek, David Stahl, obránci Petr Hořava, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Matyáš Zelingr a útočníci Štěpán Bláha, Daniel Kružík, Ladislav Zikmund, Tomáš Vildumetz a Daniel Kružík.

Ze Znojma se vrací obránce Zajíc, zvítězí obrovská touha legendy?

Útočné opory Patrik Machač, Adam Kubík a Jakub Strnad pokračují, mají v platnosti víceleté kontrakty. Do obrany se pak ze Znojma vrací dvacetiletý zadák Josef Zajíc, který hrál loni extraligu za Pardubice. A šestnáctým hráčem na aktuální soupisce Rytířů je mezi útočníky samotný majitel klubu Jaromír Jágr.

"Král je doma a pokud mu vydrží zdraví, bude obrovskou útočnou zbraní Kladna. Touha dostat svůj klub zpět do extraligy je u 46leté legendy obrovská!" píše klub na svém oficiálním webu. Zůstane Jágr skutečně doma? Rytířům pomohl už v uplynulé sezoně, ale do baráže kvůli zdravotním problémům nezasáhl.

"Pokusíme se být v příští sezoně ještě lepší postoupit do extraligy. Uděláme pro to maximum."

Kromě hráčského kádru musí legendární útočník řešit také složení trenérského štábu. Miloslav Hořava se rozhodl nepokračovat. "Nezbývá než jít dál bez něj. Chtěl bych mu poděkovat za dobře odvedenou práci, která byla hodně vidět. Musíme vytvořit nové trenérské složení, už na tom pracujeme," líčí.

Kladno čeká už pátá sezona ve WSM Lize, letos poprvé postoupilo do extraligové baráže, ale neuspělo a na vysněný návrat si musí minimálně rok počkat. "Pokusíme se být v příští sezoně ještě lepší a postoupit do extraligy. Uděláme pro to maximum," slibuje Jágr, který má na kontě 1941 startů ve slavné NHL.

Aktuální soupiska Rytířů Kladno pro sezonu 2017-18:

Brankáři:
Lukáš Cikánek, David Stahl.

Obránci:
Petr Hořava, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci:
Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Jakub Strnad, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz