Kladno představilo nové dresy. Navrhl je kanadský designér

Foto: rytirikladno.cz

Původně chtělo Kladno nové dresy odhalit během přípravného utkání s Ústím nad Labem, jenže to se vinou karantény Rytířů zrušilo.

Chance liga na Hokejka TV

A tak Kladno představilo trikoty pro nadcházející sezonu alespoň na svém webu. Nastoupí v nich už při Generali Česká Cupu.

Na jejich designu pracoval kanadský grafik Dallas Kirkpatrick. „Hlavním zdrojem inspirace byly dresy USA z olympijských her 2018. Šlo o sadu, která se mi opravdu líbila," přiznává na kladenském webu. „Přijde mi, že vzor diamantového přechodu s klubovými barvami funguje opravdu dobře."

Kirkpatrick aktuálně pracuje na dresech pro Třinec. V zahraničí navrhl trikoty pro některé kluby z farmářské ECHL či univerzitní NCAA.

„Začátkem roku jsem udělal dres pro Glasgow z EIHL, což byla v rámci navrhování dresů má první zahraniční zkušenost," říká Kirkpatrick v rozhovoru pro rytirikladno.cz.

„Po dokončení projektu jsem si uvědomil, že je v Evropě velký potenciál, a tak jsem rozeslal e-maily několika týmům, abych věděl, zda by byl u evropských klubů o mou práci zájem," vypráví. „Jednu z prvních odpovědí jsem obdržel od asistentky marketingu kladenských Rytířů Elizabeth Kopecké. Vznikla z toho vzájemná domluva a dresy byly na světě."

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář: Adam Brízgala, Andrej Košarišťan.

Obránci: Martin Kehar, Vselovod Sorokin, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha, Rostislav Marosz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz