Kladno rozdrtilo Jihlavu! Vsetín v semifinále ještě nedal gól

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Vsetín neskóroval ani ve třetím semifinálovém zápase, a tak jsou České Budějovice jen jedno vítězné utkání od postupu do baráže. Kladno v souběžně hraném duelu nasázelo Jihlavě hned pět gólů. Trefili se i Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem.

HokejkaTV

Vsetín zase neskóroval!

Tohle je neuvěřitelné trápení! Vsetín ještě v semifinále nedal ani gól, měl na to přitom už devět třetin. Valašskému týmu může tedy už ve středu skončit sezona. Naopak České Budějovice předvedly další takticky vyspělý výkon a jsou jeden zápas od postupu do baráže. Do série šly přitom z horšího – třetího – místa.

Druhé čisté konto v sérii udržel Petr Kváča, který se opět protočil s Janem Strmeněm. Předvedl devatenáct zákroků. Vítězný gól dal Václav Karabáček a do prázdné branky pojistil třetí bod v sérii Miloslav Čermák.

Jen připomínáme, že v základní části byl Vsetín druhým nejčastěji skórujícím týmem soutěže. Jenže teď...

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – VHK ROBE VSETÍN 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Karabáček (Z. Doležal, Babka), 60. Čermák (Vydarený).
Rozhodčí: Kubičík, Micka – Luks, Zídek.
Vyloučení: 4:8.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 31:19.
Diváci: 6421 (vyprodáno).
Stav série: 3:0.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Čermák, R. Přikryl, Babka – Beránek, Dančišin, Heřman. Trenéři: Prospal a Totter.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Theoret, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Karafiát, Pitule, Hořanský. Trenér: Dopita a Jenáček.

Kladno rozdrtilo Jihlavu

Kladenští trenéři udělali před zápasem změny v prvních dvou útocích. K Tomáši Plekancovi a Jaromíru Jágrovi poslali Tomáše Redlicha. Antonína Melku pak přesunuli k Petru Vampolovi a Jakubu Strnadovi.

Tenhle tah vyšel.

Byl to totiž právě Antonín Melka, kdo dal dva nejdůležitější góly v zápase. Nejprve zajistil Rytířům náskok 1:0 (a navíc odčinil kouzlo Davida Honzíka, který v předešlém zápase nedostal ani gól) a ve druhé třetině pak poslal Kladno do vedení 2:1. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná. Následně skórovali i Jaromír Jágr, Martin Kehar a Tomáš Plekanec. Lukáš Cikánek si vylepšil svoje statistiky o dalších 39 úspěšných zákroků. 

RYTÍŘI KLADNO – HC DUKLA JIHLAVA 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Melka (Vampola), 34. Melka (J. Strnad, Lakos), 35. Jágr (Plekanec, Nash), 45. Kehar (Machač, Zikmund), 48. Plekanec (z trestného střílení) – 31. Bezúch (Jiránek).
Rozhodčí: Šindel, Obadal – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 10:9, navíc Štebih (Jihlava) 10 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 43:40.
Diváci: 5200 (vyprodáno).
Stav série: 2:1.
Rytíři Kladno: Cikánek – Zajíc, Nash, J. Říha, Kehar, Lakos, Svedlund – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, J. Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – T. Kaut, Kružík, Kubík. Trenéři: Lidický, Čermák a Kregl.
HC Dukla Jihlava: Honzík – Štebih, Kajínek, J. Pohl, Matějíček, Suchánek, J. Holý, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Čachotský, Dostálek – Jiránek, A. Zeman, Bezúch – Klíma, Osmík, Hrníčko. Trenér: Vlk a F. Zeman.

Další program semifinále Chance ligy

Středa 20. března – 4. zápasy:
17:30 ČEZ Motor České Budějovice – VHK ROBE Vsetín
18:00 Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava

Pátek 22. března – 5. zápasy:
17:30 HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno
17:30 VHK ROBE Vsetín – ČEZ Motor České Budějovice

Neděle 24. března – případné 6. zápasy:
16:00 Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava
17:00 ČEZ Motor České Budějovice – VHK ROBE Vsetín

Úterý 26. března – případné 7. zápasy:
17:30 HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno
17:30 VHK ROBE Vsetín – ČEZ Motor České Budějovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz