Kladnu chybí Godla. Musím být připravený celou sezonu, říká Cikánek

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Pod Ještědem se utkal lídr tabulky s týmem, kterému se v poslední době vůbec nedařilo. Na ledě ale velký herní rozdíl vidět rozhodně nebyl, Rytíři odehráli s Tygry velmi vyrovnaný duel. Nakonec však přece jenom zvítězili domácí, kteří si k těsné výhře 5:4 pomohli skvělými přesilovkami.

Generali Česká Cup

Kladenští do zápasu rozhodně nevstupovali v ideálním rozpoložení, prohráli totiž osm utkání v řadě. Jejich hlavním problémem byla neproduktivní ofenziva. Proti Tygrům se ale až překvapivě rychle dostali do vedení, když se už v 2. minutě trefil Patrik Machač.

Rytíři ještě ve zbytku utkání přidali další tři góly, ani to jim však k výhře nestačilo. „Na čtyři góly bychom měli vyhrávat, bohužel jsme udělali zbytečné fauly, což si proti Liberci nemůžeme dovolit. Je to strašná škoda,” mrzelo brankáře Lukáše Cikánka.

Hosté navíc hned třikrát vedli, Liberečtí se ale vždy dotáhli a na konci druhé třetiny se dostali do vedení, které už po zbytek zápasu nepustili. „Dnes jsme si klidně mohli odvést nějaké body. Vždy, když jsme jim odskočili, šli oni okamžitě do přesilovky, které hrají famózně. Tam se ten zápas lámal. Na body jsme ale sahali až do poslední vteřiny, bohužel se nám nepodařilo vyrovnat,” litoval David Stach.

Právě ve zmíněných  početních výhodách o své výhře Tygři rozhodli. Z nabídnutých šesti totiž využili hned čtyři! „Přesilovky jsou asi naší hlavní zbraní. V dnešním hokeji jsou strašně důležité, rozhodují zápasy. My jsme teď nahoře a naštěstí je proměňujeme. Daří se nám ale i oslabení, což nám taky hrozně pomáhá,” myslí si Libor Hudáček, autor dvou branek.

Slovenský útočník byl přitom hodně blízko k hattricku, ve třetí třetině totiž dostal k dispozici trestné střílení, bekhendový blafák ale úspěch nepřinesl. „Měl jsem to dát víc nahoru, bohužel už jsem byl moc blízko, takže to nešlo,” vyčítal si exekutor nájezdu.

„Nechci říct, že jsem na to zvyklý, k tomu tam ale ta dvojka je. Musím být připravený celou sezonu."

„Zkoušel jsem naznačit, že mu ten puk vypíchnu, jenže on se ani nehnul a já jsem si myslel, že mě vykoupe. Naštěstí mi to ale dal do betonu,” popisoval situaci Cikánek.

Právě on se teď nachází v těžké situaci, první gólman Denis Godla má zdravotní problémy, Cikánek se tak do branky dostal v klíčové fázi sezony. „Už jsem to takhle občas měl v předešlých letech. Nechci říct, že jsem na to zvyklý, k tomu tam ale ta dvojka je. Musím být připravený celou sezonu. Když mě povolají, jdu tam odvést svůj nejlepší výkon pro dalších dvacet kluků. Je škoda, že jsme po mém naskočení ještě nevyhráli, jedna výhra by mně a i celému týmu hrozně psychicky pomohla.”

Po další prohře mají Rytíři na svém kontě stejně bodů jako předposlední Dynamo. Na čtrnáctý Litvínov mají sice náskok tří bodů, Verva ale proti nim má dva zápasy k dobru. 

„Po zápase s Olomoucí jsme si něco řekli v kabině, víme, že musíme hrát týmově. Jinak to nepůjde, máme ještě několik důležitých zápasů, musíme se prostě semknout a urvat to," burcuje kladenský gólman.

„Nebudeme nic zastírat, s Dynamem to bude velice důležitý souboj."

Ze zápasu s Tygry si ale přece jenom můžou Kladenští něco vzít, vždyť lídrovi byli vyrovnaným soupeřem. „Po těch strašných zápasech jsme konečně podali slušný výkon, musíme se od toho odrazit. Dnes to pro nás nebyl ten nejdůležitější zápas, hned v pátek nás ale čekají Pardubice, to pro nás bude klíčové," ví David 

„Nebudeme nic zastírat, s Dynamem to bude velice důležitý souboj. Prostě musíme vyhrát, jinak to bude hodně těžké," souhlasí se svým spoluhráčem Cikánek.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz