Klášterec padělal podpis Piráta Huňadyho, zaplatí pokutu 30 tisíc

Foto: Facebook HC Klášterec nad Ohří

Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje má v posledních dnech skutečně napilno. Poté, co musela řešit velmi kuriózní pochybení realizačního týmu brněnské Komety jí na stole přistál další zajímavý případ. Tentokrát v něm hráli hlavní roli funkcionáři druholigového klubu HC Klášterec nad Ohří, ti ve snaze urychlit registrační proces padělali podpis chomutovského Patrika Huňadyho, za což zaplatí finanční pokutu ve výši třicet tisíc korun!

partneři českého hokeje

Disciplinární komise ČSLH se na svém zasedání zabývala paděláním podpisu hráče Patrika Huňadyho při registraci jeho hostování v Klášterci nad Ohří a střídavém startu v Kadani. Při kontrole bylo zjištěno, že podpisy hráče na uvedených dokumentech se neshodují s podpisem, kterým dne 25. září uzavřel profesionální hráčskou smlouvu ve smyslu Přestupního řádu pro kluby extraligy a první ligy.

Úsek odpovědný za řízení druhé nejvyšší soutěže tak s okamžitou platností pozastavil registraci předložené hráčské smlouvy do doby vyjasnění pravosti podpisu a všechny tři kluby byly vyzvány k vysvětlení celé záležitosti. Chomutov a Kadaň uvedly, že úkony, spojené s registrací popsaných dokumentů, byly s výjimkou zajištění podpisu jen a jen v kompetenci druholigového Klášterce, který pochybil.

Není Dvořák jako Dvořák. Kometa pyká za kuriózní pochybení »

"Jednal jsem v časové tísni a ne v úmyslu někoho poškodit, ale zajistit splnění dohody mezi všemi zúčastněnými stranami. Kluby Piráti Chomutov, SK Kadaň, HC Klášterec nad Ohří a Patrikem Huňadym," říká třiačtyřicetiletý funkcionář Klášterce Petr Mikeš s tím, že padělal podpis na obou dokumentech. "Za své jednání se potom omluvil," píše se v oficiálním rozhodnutí Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje.

Po prošetření kuriózního případu dospěla k závěru, že hostování proběhlo na základě řádné dohody mezi všemi kluby i hráčem samotným. Funkcionář klubu HC Klášterec nad Ohří však "pouze" ve snaze urychlit registrační proces padělal Huňadyho podpis, přičemž došlo k padělání listin sloužících jako podklad pro registraci hráče. Klášterci tak byla udělena finanční pokuta ve výši 30 tisíc korun.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz