Klepiš gólově pookřál: Chtěl jsem dohnat Muellera, ale nechám ho, směje se

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Dosud měl na svém kontě v letošní sezoně TELH pouhé dva zásahy, ve šlágru dohrávaného 12. kola ale tuto porci zdvojnásobil. Útočník Jakub Klepiš přivítal Alexandra Saláka v dresu Sparty dvěma brankami a pomohl Kometě k výhře 4:3 v prodloužení.

Partneři Českého hokeje

Dva zásahy do sítě Sparty se vždy počítají. Probouzí se ve vás kanonýr?
Přemýšlel jsem, jestli ještě budu chytat a dohánět Petera Muellera, ale asi ho nechám. (směje se)

Letos jste zatím tolik střelecky produktivní nebyl, sbíral jste hlavně asistence.
Z gólů mám samozřejmě radost, ale třeba u toho prvního mě tam krásně našel Zaťa a trošku se štěstím to propadlo mezi nohama. Co se týče druhého gólu – já strašně rád nahrávám, takže kdyby na mě Kuba Valský nezakřičel, ať vystřelím, tak bych asi zase někoho hledal.

Vyčítají vám trenéři, že často nahráváte?
Trenéři mi nic neříkají, ale od všech lidí kolem, kteří hokeji rozumí a znají mě, to slyším pořád. Mám to na talíři neustále. Upřímně, nikdy jsem moc gólů nedával a mám větší radost z gólové nahrávky. Nicméně bych měl víc střílet, s tím souhlasím. Neříkám, že z každé střely dám gól, ale když vystřelím, tak můžu víc pomoct týmu, než když dám špatnou nahrávku.

Teď ale dostáváte prostor i na přesilovce místo zraněného Petera Schneidera, takže se od vás čeká asi i více gólů.
Máme tady hráče, kteří spolu hrají dlouho a vychází jim to. Myslím si, že přesilovka, kde je Holas, Peter Mueller a Zaťa je nejlepší v lize, nebo minimálně jedna z nejlepších. Já jsem tam teď jen jeden článek místo Petera Schneidera, ale samozřejmě jsem za to rád.

Před vaší první trefou jste měl už dvě velké šance. Nebyl jste z nich už trochu nervózní?
Nervózní jsem nebyl. Máme více přesilovkových variant, a když to na mě přijde, tak mým jediným úkolem je dat gól. Nějaké šance už byly i předtím, ale samozřejmě nejde skórovat ze všeho. Jsem rád, že to tam potom v jedné z přesilovek propadlo, když mě Zaťa hezky našel zpoza brány.

Jak jste viděl výkon Alexandra Saláka, který chytal poprvé za Spartu?
Pro Sašu Saláka to taky určitě nebylo jednoduché, chytal po dlouhé době. Samozřejmě je to gólman výborných kvalit a myslím si, že když bude nastupovat častěji, tak bude podávat ještě lepší výkony.

Utkání se neobešlo tradičně bez potyček. Vnímal jste, že bylo vyhrocené?
To jsem nějak nevnímal. Mají tam kluky, kteří to rádi brousí, jako je například David Němeček, kterého znám z Boleslavi. Jsou tam i další a kluci od nás se toho taky nebáli. Myslím si, že to bylo všechno fair play, na hraně a byl to dobrý zápas.

Téměř celý zápas jste po vyloučení Michala Gulašiho hráli na pět beků, nedocházely podle vás s přibývajícím časem síly?
Já jsem našim obráncům věřil, že mají dobře natrénováno. Takže tam problém nebyl.

Kometa se celkově zvedá, a to jak po herní, tak výsledkové stránce. Cítíte to?
Ono je to jedno s druhým. Když vyhrajete pár zápasů po sobě, tak se vám sebevědomí zvedá. Máte lehčí nohy a lehčí je to i celkově. Samozřejmě je pořád na čem pracovat a za každé body jsme rádi, takže i za ty dva v zápase se Spartou.

Především dokážete hrát vyrovnané partie i s velkými favority.
Myslím, že bychom si měli cenit každého bodu. Ať už hrajeme s prvním, nebo s posledním. Musíme se snažit sbírat body každý zápas, což se teď daří, takže v tom chceme pokračovat.

V čem vám pomohly příchody Dávida Bondry a Petra Zámorského? Oba se zdají zatím jako nejplatnější ze všech posil, co letos v Brně byli.
Zámek je technicky skvěle vybavený bek, hraje výborně přesilovku, umí být tvrdý, má dobrou rozehrávku. Co se týče Dávida Bondry, ten je výborný bruslař, strašně nepříjemný, má hrozný drive, takže oba strašně platní kluci.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz