Klhůfek sestřelil svůj Zlín: Něco takového jsem nezažil. Vystaví si fotku?

Pavel Klhůfek | Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz

Už na začátku sezony, když Vsetín angažoval ze Slovenska do svých řad Pavla Klhůfka, mnuli si Na Lapači ruce. Zlínský odchovanec v prvním finále Chance ligy sestřelil tým, který ho pro velký hokej vychoval, gólem v prodloužení. „Fotku ze zápasu si na noční stolek ale asi nedám,“ vtipkoval po utkání.

Finálové derby jako řemen nenechalo na pořádně vypjatou atmosféru dlouho čekat, už první vzájemné střetnutí nesmiřitelných rivalů přineslo dávku emocí na ledě i v hledišti.

„Něco takového jsem nikdy nezažil. Tady stáli lidi tři hodiny před zápasem a drželi si místo na stání. Klobouk dolů před nimi. Doufám, že jsme jim to vrátili a ten hokej si užili,“ nešetřil chválou pro vsetínský kotel útočník Valachů.

Právě pro něj je finálová série o to speciálnější, že ve Zlíně žije a byl tamním klubem vychován pro velký hokej.

„Něco takového jsem nikdy nezažil. Tady stáli lidi tři hodiny před zápasem a drželi si místo na stání. Klobouk dolů před nimi."

Prohrávat o dva góly ale pro něj i jeho spoluhráče nevěstilo nic dobrého. „Letos jsme moc zápasů neotočili, v play off snad ani jeden. Tohle nás určitě posune a budeme si další den víc věřit. Pořád je to ale jenom 1:0 na zápasy a musíme jít do druhého zápasu zase s čistým štítem,“ zůstával i přes emotivní vítězství Klhůfek pokorný.

Slavnostní moment na Lapači. Úvodní buly finále vhodil Čechmánek

Se stejnou náladou hodnotil utkání hlavní trenér Vsetína Jiří Weintritt.

„Viděli jsme klasické play off utkání. Boj muže proti muži, spousta bolesti na obou stranách. Nejvíc si cením toho, že jsme se i přes slabší produktivitu v první polovině zápasu a dvougólovou ztrátu dokázali zvednout a utkání dokázali překlopit na naši stranu,“ byla na Weintrittovi znát úleva z vybojovaného prvního klání.

I on si pochvaloval aktuální formu střelce rozhodující trefy, chválou ale nešetřil pro celý jeho kádr, který Na Lapači vyválčil nesmírně cenné finálové vítězství.

„Pavel Klhůfek se v poslední době dostal do skvělé formy. Polovinu sezony byl zraněný, takže má teď možná trochu sil navíc, které nemusel čerpat v první části ročníku. Hrají skvěle s celou svojí lajnou, teď se k tomu ale přidávali i další. Když to nebylo dopředu, tak dozadu blokováním, backchekingem, hrou do těla, komplexním play off hokejem.“

Už prvnímu finálovému klání se nevyhnuly kontroverzní momenty. Jedním z nich se stala situace, kdy byl před vhazováním vsetínský Říhá chycen pod krkem jedním ze zlínských hráčů ze střídačky, načež na trestnou lavici putoval ale právě Jiří Říha.

Sedláček přišpendlil Říhu na mantinel, spoluhráče bránil gólman Vošvrda

Ten byl mimo jiné obětí vražení na hrazení, které Sedláček odnesl trestem do konce utkání.

„Všichni jsme viděli, co se dělo a všichni jsme viděli, kdo šel na trestnou lavici,“ komentoval situaci mezi řádky hlavní trenér Valachů.

Pavel Klhůfek

Pavel Klhůfek | Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz