Klíma pomůže bývalému parťákovi Alinčovi, věnuje mu 100 tisíc korun

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

7. dubna 13:29

Adam Bagar

Legendární Petr Klíma se rozhodl pomoci bývalému spoluhráči Janu Alinčovi, který se potýká s vážnými zdravotními problémy po úrazu při inline hokeji. Věnuje mu 100 tisíc korun.

partneři českého hokeje

„Chci pro něj něco podniknout. Všechny nás mrzí, co se stalo. A myslím, že když tohle udělám, půjdou za mnou Litvínovští a podpoří ho taky,“ řekl pro iSport.cz pětapadesátiletý Klíma.

Dlouholetý útočník NHL, vítěz Stanley Cupu z roku 1990 a současný manažer prvoligové Kadaně poznal Jana Alinče jako spoluhráče, v sezoně 2002/03 společně hráli extraligu v Litvínově.

„Potřeboval jsem k sobě někoho, kdo mi dobře nahraje. A to on uměl,“ uvedl Klíma na adresu někdejšího extraligového útočníka, který působil i v Německu, Švédsku nebo ve Finsku.

Foto: hc-slavia.cz

47letý účastník ZOH 1994 hrál ještě v sezoně 2017/18 za Most, ale od loňského května, kdy si šel s přáteli zahrát inline hokej, je po nešťastném nárazu hlavou do mantinelu ochrnutý.

Klíma navazuje na příspěvky klubů, za které Jan Alinč v minulosti hrával. Tým Karlových Varů pomohl částkou 70 tisíc korun, v Ústí nad Labem nedávno vybrali necelých 86 tisíc korun.

Foto: hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz