Klok na ledě boxoval se zlomeným prsteníčkem, vyzval bitkaře Kinka

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

25. srpna 2015, 11:57

Adam Bagar

Vítkovický obránce Lukáš Klok poslední dobou přitahuje boxerské souboje. Poté, co se dostal do konfliktu s třineckým útočníkem Tomášem Plíhalem, vyzval v Lize mistrů německého bitkaře Marcuse Kinka. I s bolavým prsteníčkem, který si zlomil v jednom z předchozích soubojů. "Sice jsem prohrál, ale bojoval jsem," prozrazuje dvacetiletý hráč, jenž si ze střetnutí s Mannheimem odnesl hned několik krvavých šrámů.

Fanshop národního týmu

V uplynulém ročníku zaznamenal jen 36 trestných minut, ale v letošní přípravě s tresty rozhodně nešetří, respektive s ranami. "Neřekl bych, že se mi to zrovna líbí, ale naše poslední zápasy byly dost vyhecované a nedalo se tomu vůbec vyhnout," hlásí Lukáš Klok, který nejprve ucítil pěsti třineckého útočníka Tomáše Plíhala a teď i německého bitkaře Marcuse Kinka, jenž v uplynulých dvou ročnících zapsal 189 trestných minut.

"Zlomený prsteníček? Při bitce jsem ho nevnímal, až později to dost bolelo."

"Člověk si v takových situacích nevybere a ani by si neměl vybírat menší nebo slabší soupeře, to by pak bitky ztrácely na efektivitě," myslí si dvacetiletý obránce, který se proti německému útočníkovi dlouho držel. "To ano, ale pak jsem udělal chybu, dostal ránu na čelo a tekla mi krev z nosu. Vzápětí jsem ho trefil dobře, ale měl ještě helmu. Ta mu zrovna spadla do čela, takže jsem trefil jeho plexisklo a rozsekl si ruku," líčí.

"Prohrál jsem, ale bojoval," doplňuje s úsměvem Klok, který zaslouží velké uznání. S Kinkem se totiž rval se zlomeným prsteníčkem. "Věděl jsem, že je zle a že zápas asi nedohraju, ale zrovna jsme hráli oslabení, takže jsem musel zůstat na ledě. Při bitce jsem to vůbec nevnímal, až později to dost bolelo," popisuje Klok, jenž si ze střetnutí odnesl několik dalších krvavých šrámů. "A s rukou jsem musel jít na šití," přiznává.

Litvínov v Lize mistrů válí, vyšlápl si na Espoo. Liberec i Vítkovice padly

Nyní si od hokeje na nějaký čas odpočine, ovšem jak dlouhé bude léčení zlomeného prsteníčku, zatím netuší. "Čeká mě kratší pauza. Uvidíme, na jak dlouho to bude, pak záleží na tom, jestli to dám do rukavice a jestli mě to nebude bolet. Pár zápasů si ale jistě odpočinu," hlásí důrazný vítkovický zadák, který se už den po zápase hlásil zase na tréninku. "Trenér říkal, že jsem po zápase zpočnul dost," směje se Lukáš Klok.

Ten chvíli působil také v zámoří. I proto mu není tvrdá hra cizí. "Měl jsem tam přibližně tři až čtyři bitky. Myslím, že nejsem žádný bitkař. Ale jestli to přijde, tak se toho určitě nebojím," prozrazuje Klok, který by se nebránil vyzkoušet ani klasický box. "Zvažoval jsem to, ale měl jsem zdravotní problémy se zápěstím a podstoupil operaci. Přípravu jsem měl kratší a doháněl vše, co jsem ztratil. Ale nebráním se tomu," zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz