Kloka zlákala KHL ve Slovanu. Vítkovice chtějí Poláka, končí Urbanec

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Změny v defenzivních řadách hlásí hokejové Vítkovice. Kádr týmu opouští reprezentant Lukáš Klok (na snímku), jenž jde za vidinou Kontinentální ligy do Slovanu Bratislava. Ve Vítkovicích končí také Patrik Urbanec, klub naopak touží po návratu Romana Poláka. "Pro Lukáše byl zájem ze Slovanu velkou výzvou," připomíná hráčův agent Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services. O přesunu Poláka ze zámoří se mluví už delší dobu. "Pro Romana je stále prioritou NHL, ale zájem Vítkovic ho pochopitelně těší," dodává.

Fanshop národního týmu

Stěhování Lukáše Kloka do týmu slovenského účastníka Kontinentální ligy přišlo trošku nečekaně. "Ale zájem byl delší dobu, nabídka ze Slovanu je pro Lukáše hodně lákavá," konstatuje jeho agent. Obránce, který dlouho bojoval v přípravě národního týmu před světovým šampionátem, opouští Vítkovice pro nejbližší sezonu.

Urbancovi bychom nebyli schopni dát patřičnou roli, tvrdí Petr

Klok toužil využít možnosti odejít do zahraničí a zkusit si elitní evropskou soutěž. "Dostal seriózní nabídku z KHL. Je to logicky jeho další posun v kariéře. Ve smlouvě měl klauzuli, která jeho odchod v případě zájmu ze zahraničí umožňovala. Je to odchovanec, já osobně jsem ho měl v týmech už od mládeže. Rozhodně nechceme bránit dalšímu posunu v jeho kariéře. Vyšli jsme mu vstříc. Přiznám, že to bylo pro nás trochu nečekané. Budeme na to muset zareagovat. Nicméně rozešli jsme se v dobrém, popřáli si hodně štěstí a přejeme mu, ať se v KHL prosadí," vysvětluje na klubovém webu generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Pro Slovan jde o další letní posilu, z české Tipsport extraligy zamířili do klubu například také Marek Čiliak, Adam Jánošík, Rudolf Červený nebo Mário Grman. Teď se přidává i Lukáš Klok, kromě něj navíc Vítkovice opouští další zadák Patrik Urbanec. "V současném složení týmu bychom mu nebyli schopní dát takovou roli, jakou by si vzhledem ke svému věku a své kvalitě zasloužil. Předchozí sezony poznamenala zranění, jeho zápasové vytížení tak nebylo takové, jaké bychom si představovali. Patrik Urbanec odchází na rok, ale není nikde napsáno, že by se k nám potom nemohl vrátit," připomíná Petr.

Polák o Vítkovicích: Cítím enormní zájem, jednání nabrala na intenzitě

Do vítkovické obrany by naopak mohl zamířit Roman Polák. Klub má o svého odchovance eminentní zájem, záležet bude na tom, jestli ostřílený bek po ukončení smlouvy v Torontu najde za Atlantikem novou práci. "Chci jasně říci, že prioritou pro mě zůstává NHL. Rád bych ještě v zámoří zůstal a zabojoval tam o místo. Pokud by se mi tohle nepovedlo, chci se vrátit do našeho regionu,“ uvedl Polák pro web vítkovického klubu.

Foto: nhl.com

Účastník olympiády ve Vancouveru a dvou světových šampionátů ovšem do nekonečna čekat nemůže. Pokud to v NHL neklapne, přesun do Vítkovic by mohl být reálný. "Cítím enormní zájem. Vedeme jednání, která v posledních dnech nabrala na intenzitě. Byli jsme si sednout i s majitelem klubu Alešem Pavlíkem. Nezastírám, jednám jak s Vítkovicemi, tak s Třincem. Ale troufám si říci, že s Vítkovicemi je to intenzivnější. Snaha vedení o to, abych se vrátil právě k nim, je velká. Znovu opakuji, že prioritou je pro mě NHL, ale kdyby se to nepovedlo, tak vím, jak moc o mě ve Vítkovicích stojí a že je to z jejich strany na dobré cestě,“ doplnil Roman Polák na stránkách vítkovického klubu

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz