сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Klouček přepnul z Chance ligy na extraligu: Rozdíl je obrovský

Milan Klouček | Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Podruhé během jednoho týdne se utkaly týmy z opačného konce tabulky. První Pardubice si nejprve poradily s Kladnem ve středu venku, v neděli pak slavily na domácím hřišti. U výhry 4:2 byl také Milan Klouček: 24letý brankář naskočil za Dynamo v extralize poprvé v sezoně.

Klubový odchovanec letos dostal těžkou úlohu. Stojí na něm totiž B tým Dynama, který spolu se Šumperkem bojuje o záchranu v druhé nejvyšší české soutěži.

A Klouček si nevede vůbec špatně. Odchytal už 34 zápasů, v nichž inkasoval průměrně 2,65 branky na zápas a úspěšnost zákroků drží na skvělých 92,14%.

Také díky dobrým výkonům v Chance lize si řekl o příležitost v pardubickém áčku. Proti Kladnu však dlouho neměl moc práce.

V první třetině ho družina Jaromíra Jágra zaměstnala pouze dvakrát, celkově pak čelil v utkání devatenácti pokusům. Pardubický brankář se musel předvést hlavně ve 35. minutě, kdy skvělým přesunem vychytal stoprocentní šanci Martina Procházky.

Po delší době jste naskočil znovu v extralize. Jaký to byl zápas?
Strašně jsem se těšil, že si opět mohu zachytat extraligu. Samozřejmě to byl těžký zápas. Extraliga je hrozně vyrovnaná a je jedno, jestli hraje první s posledním, nebo první s druhým. Hrozně si vážím toho, že jsem klukům nějakým způsobem mohl pomoci. Hlavně bych ale chtěl poděkovat jim, protože mi to hrozně usnadnili.

„Je jedno, jestli hraje první s posledním, nebo první s druhým.“

V celém zápase jste neměl moc zákroků. Bylo těžké se do toho dostat?
Je to něco úplně jiného než v první lize. Snažil jsem se ale pořád udržovat ve hře, stále být hlavně mentálně připravený a jsem rád, že se to povedlo a že jsme to zvládli.

Ve třetí třetině jste poměrně rychle inkasovali dva góly. Bylo v té chvíli nejdůležitější soustředit se stále na sebe?
Určitě. Je jedno, jestli člověk dostane góly hned z prvních dvou střel, nebo až na konci. Práce se pro mě nemění, snažil jsem se stále soustředit. Zápas šel dál a byla tam ještě hromada času. Kluci poté dali gól na 4:2, takže to bylo takové klidnější.

„Udělal jsem si takové mini play off, dva zápasy ve dvou dnech.“

Včera jste chytal za pardubický B-tým, dnes za áčko. Jak to bylo náročné?
Udělal jsem si takové mini play off, dva zápasy ve dvou dnech. Cítil jsem se ale dobře. Dozvěděl jsem se to po zápase za béčko. Udělal jsem si nějakou regeneraci, najedl jsem se a tím, že to je z Chrudimi kousek, tak jsem mohl hned přijet do Pardubic.

V čem jsou největší rozdíly mezi Chance ligou a extraligou a jak bylo těžké přepnout na vyšší level?
Snažil jsem se na to nějak nemyslet. Musím ale říct, že ten rozdíl je obrovský. Je to rychlejší, přesnější… těch rozdílů je hromada. Pro mě se ale práce nemění. Snažil jsem se prostě chytat puky, to je můj úkol.  

Milan Klouček

Milan Klouček | Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz