SHC Klatovy

 

Historie

Založení hokeje v Klatovech

Klatovský hokej byl založen v roce 1928. U jeho zrodu stáli pánové Pokorný, Weiskopf (brankáři), Hejnic, Polák, Kalcendopler, Malkovský, Edl, Šmíd, Paleček. Začínalo se na Čedíku, později s prvním osvětlením. A výstroj ? Místo přilby čepice, a nebo pletený kříž, rukavice různě vyztužené, dresy a chrániče po fotbalistech.

Ledové podmínky závisely na stavu počasí a potřeby zdejšího pivovaru. Úprava ledu se prováděla ručně. Mantinely byly zpočátku ze sněhu, později se používala dřevěná prkna. Rozjetý hráč musel mantinel přeskočit, ale obloučkem se vracel zpět na led a hrálo se dál.

Mnohokrát led praskl a dohrávalo se ve vodě. Pravidla hry byly značně odlišné od současných. (Např. přihrávka od spoluhráče musela být vždy zpětná, a tak vlastně záleželo na individualitách, jak uměli hřištěm prokličkovat.)

Mužstvo tvořilo šest až sedm hráčů, kdo byl unaven, byl střídán. A soupeři? Přeštice, Horažďovice, Katovice, Blovice, Merklín, Český Lev Plzeň, pozdější Viktorka. Další hráči Krejčí, Fiedler, Hruška, Kosinka, Tuček, Varvažovský, Bláha, Fulín Bakule Vacovský, Korbel.

Léta sedmdesátá – TJ Klatovy

V roce 1970 hráli hokejisté okresní přebor, od roku 1972 krajský přebor. V sezóně 1977 – 1978 – krajský přeborník, vítěz kvalifikace a postup do II. národní hokejové ligy. Organizuje se přípravka pro nejmenší hokejisty, žákovská mužstva hrají podstatnou úlohu ve své soutěži – bývalé žákovské lize, dorost se po dva roky stal přeborníkem Západočeského kraje.

( Z dochovalých vzpomínek pamětníků)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz