HC Kobra Praha

Historie

Hockey Club vznikl v roce 1929 pod názvem HC KONSTRUKTIVA, po II. světové válce měl dvě družstva - Muže a Dorost. Největší rozvoj klubu je datován do roku 1975 kdy byl otevřen zimní stadion Konstruktiva v Braníku. Od tohoto roku postupem času klub vybudoval všechny žákovské kategorie včetně dorostu a juniorů.

V roce 1990 se klub transformoval pod názvem HC KOBRA PRAHA a došlo k druhému postupnému vzestupu všech kategorií do nejvyšších soutěží. Těžiště práce klubu je stále ve výchově mladých hokejistů v žákovských kategoriích, respektive ve sportovních třídách od 4 do 9 třídy.

Družstvu Mužů se v posledních letech podařilo probojovat do absolutní špičky II. Ligy. V letošní sezóně postoupilo do závěrečných kol PlayOf, kde bojovalo o postup do I. Ligy.

Družstvo Dorostu a Juniorů bojují pravidelně v každé sezóně o možnost postupu do extraligy těchto soutěží.
V klubu je také družstvo Žen, které se probojovalo do Ligy Žen.

Kromě výchovy mladých hokejistů HC KOBRA pronajímá ledovou plochu pro zájemce - Hobby team apod. HC KOBRA také pronajímá ledovou plochu pro týdenní hokejové kempy, zvláště v srpnu před začátkem sezóny, ale také v březnu, dubnu a květnu.

Součástí je možnost stravování v naší restauraci na zimním stadionu.

Jednotlivá družstva pořádají v průběhu roku hokejové turnaje pod názvem KOBRA CUP, který je vypsán pro určitý ročník.
Provoz Zimního Stadionu začíná každoročně 1. srpna daného roku a končí 31. května roku příštího. V tomto čase vás rádi uvítáme ať už na utkáních našich hokejových družstev a nebo při jiných výše uvedených akcích.

Těšíme se na vaši návštěvu na našem zimním stadionu.

Na shledanou HC KOBRA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz