HC Orlová

Historie

Počátky orlovského hokeje

Město Orlová hrálo důležitou roli v rozvoji kultury a sportu a bylo až do 1938 střediskem veškerých kulturních , sportovních a politických snah pro celé Těšínsko. Již od roku 1895, kdy byla u nás založena Sokolská jednota se začali tvořit různé sportovní kluby různých zaměření.

Koncem roku 1930 byl založen u SK Orlová oddíl ledníh hokeje. První hráči byli hráči kopané a šlo ve skutečnosti o doplňkový sport v zimním období. Kluziště z "Olšin" se přeneslo na fotbalové hřiště. Uprostřed se vybudovala jílová hráz, napustila se voda a čekalo se na mráz. Na polovině plochy se stavělo hokejové hřiště z 30 cm mantinely z fošen, které byly posbíjeny prkny a podpírány dřevěnými klíny. Na takovémto primitivním kluzišti byly položeny základy orlovského hokeje, který později slavil nejeden úspěch!

V roce 2000 slavilo HC Orlová 70 let od založení hokeje v Orlové. K této příležitosti byl vydán almanach, kde je potrobně zmapován vývoj, postupy, zápasy a historie klubu od roku 1930 až do roku 2000. Hokejový klub Orlové za svou existenci pomalu stoupá výš a výš, až v sezóně 1994-95 postoupilo do II.NHL, což je třetí nejvyšší soutěž v České Republice. V sezóně 1997-98 dokonce pouze o jednu branku náš klub nepostoupil přes HC Kadaň do I.NHL.

V sezóně 2001/2002 vyhrál základní část, v play off rozdrtil všechny soupeře a stal se vítězem II.ligy skupiny "východ", čimž postoupil do baráže o I.ligu. Bohužel v baráži skončilo HC Orlová na 3.místě, čímž nepostoupilo. Doufám, že v sezóně 2002/2003 naši hokejisté nezklamou fanoušky a budou postupovat výš a výš!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz