Kluby jednaly o disciplinárním řádu: měnit se nebude, vzniká etická komise

Foto: Karel Švec

8. února 2018, 19:42

Marek Hedbávný David Jahoda

Extraligové kluby ve čtvrtek v Olomouci jednaly o případných změnách Disciplinárního řádu ELH. Shodly se, že se během rozehrané sezony měnit nebude.

Nový fanshop

Hlavním tématem jednání Valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje byl disciplinární řád a postihy nesportovního chování fanoušků. „Valná hromada k tomu zaujala jednoznačné stanovisko a podnikla další kroky ke zlepšení situace," říká ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček.

Vzniká proto etická komise. „Pro lepší pokrytí všech přestupků na stadionech byla zvolena etická komise z řad extraligových týmů, což si myslím, že je velice pozitivní," tvrdí Řezníček. „Ta bude dostávat všechny vypsané podněty a provinění na stadionech z audio přenosu. Pokud uzná za vhodné, že to jednání někam přesáhlo, tak bude žádat o otevření jednání před disciplinární komisí a bude to postupovat na předsedu disciplinární komise Karla Holého."

„Kluby přijaly stanovisko, že to je jejich rozhodnutí a že chtějí kultivovat prostředí na stadionech."

Další novinkou je informování veřejnosti o případných pokutách pro kluby. „Pokud bude vyneseno disciplinární rozhodnutí, tak nebude zveřejněno. Na tom se dohodly kluby extraligy," vysvětlil Řezníček.

Samotný disciplinární řád se během sezony měnit nebude. „Valná hromada se na tom jednoznačně shodla," potvrdil Řezníček.

Extraligové kluby dál chtějí kultivovat prostředí na stadionech. „Bylo to znovu velice silné. Samy kluby se vyjádřily, že se musejí zaměřit na práci s fanoušky a také na práci uvnitř klubu: směrem k výstupu k rozhodčím a podobně," prozrazuje Řezníček. „Kluby vyjádřily politování nad tím, že se kritika snáší jak na předsedu disciplinární komise, který vynáší tresty, tak na mou hlavu a zčásti i na svaz. Kluby přijaly stanovisko, že to je jejich rozhodnutí a že chtějí kultivovat prostředí na stadionech. A k tomu byly dohodnuty nové postupy."

Tisková zpráva Českého svazu ledního hokeje

Valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se na základě iniciativy prezidenta ČSLH Tomáše Krále a prezidenta APK Aleše Pavlíka mimořádně sešla v Olomouci a zabývala se postihy nesportovního chování fanoušků zařazených do Disciplinárního řádu ELH na základě rozhodnutí klubů v srpnu 2017.

Valná hromada AKP LH rozhodla, že Disciplinární řád ELH se měnit nebude a pro zvýšení posouzení objektivity jednání na stadionech byla zvolena etická komise složená z členů APK LH, která případné poškozující jednání na zimních stadionech postoupí předsedovi Disciplinární komise ELH k projednání.

„Kluby uznaly, že se samy musí zaměřit na práci s fanoušky a jednoznačně vyjádřily stanovisko, že kultivace prostředí na zimních stadionech je jejich záležitostí. A i pro lepší pokrytí všech přestupků na zimních stadionech byla zvolena etická komise složená ze zástupců extraligových klubů,“ řekl po jednání ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček. Na valné hromadě APK LH bylo také kluby schváleno, že rozhodnutí disciplinární komise v případech postihů nesportovního chování fanoušků nebudou zveřejňována.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz